Triumf slovenskej krásy v Paríži: Krásne plavovlásky bodovali u Diora

07.07.2015 09:00

Triumf slovenskej krásy zažila v pondelok popoludní prehliadky módneho domu Dior s kolekciou haute couture, ktorá sa konala v Paríži. Na móle sa objavili dve nádherné Slovenky a nechýbala ani česká zástupkyňa.

Slovenka Barbora Koláriková na prehliadke Dior...
Slovenka Barbora Koláriková na prehliadke Dior Haute Couture v Paríži. Autor: Profimedia

Modelka Barbora Koláriková, ktorá má v modelingovom biznise prezývku Baya, zaujala zástupcov francúzskeho ateliéru už pred niekoľkými mesiacmi a výsledkom bola ponuka na exkluzívne predvádzanie kolekcie Resort 2016 v Japonsku.

Slovenská modelka Mária Petrovičová
		na...
Modelka v
		kreácii Christian Dior - couture
		-...
+18Slovenka Barbora
		Koláriková na prehliadke
		Dior...

Možnosť predviesť haute couture, teda superluxusnú kolekciu určenú pre veľmi úzku klientelu, je však azda tou najzaujímavejšou príležitosťou pre zviditeľnenie sa modelky. A to si môže Koláriková, ktorú zastupuje agentúra Elita Model Managment, odškrtnúť tiež. Na fialovom koberci, ktorý pokrýval priestory prehliadkových kulís predviedla táto dlhonohá blondínka až dva modely.

Slovenská modelka Mária Petrovičová na...
Slovenská modelka Mária Petrovičová na prehliadke Dior Haute Couture v Paríži. Autor: SITA/AP, Kamil Zihnioglu

Slovenské farby však v Paríži reprezentoval aj ďalší mladý objav módnej scény – plavovláska Mária Petrovičová z konkurenčnej agentúry Exit Model Managment. Podobne ako Koláriková, aj ona sa objavila na prezentácii novej kolekcie Rafa Simonsa pre slávny ateliér Dior dvakrát. Najprv to boli ľahučké čierne šaty s ružovozlatými detailmi a neskôr vzorovaný model pošívaný drobnými kúsočkami peria.

Česká modelka Eva Klímková v kreácii Christian...
Česká modelka Eva Klímková v kreácii Christian Dior Couture. Autor: Reuters, STEPHANE MAHE

Zaujímavosťou tiež je, že couture prehliadka Dior znovu spojila na jednom móle aj dve víťazky modelingovej súťaže Elite Model Look. V roku 2013 to bola práve Barbora Koláriková, ktorá získala cenu od odbornej poroty za Slovensko a medzi českými dievčatami bodovala Eva Klímková. Obe modelky dostali exkluzívny kontrakt práve na diorovskú šou. Vy si môžete pozrieť galériu vybraných modelov aj hviezdnych hostí.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#krása #modelka #Dior #Paríž #Barbora Koláriková #couture #Mária Petrovičová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Všetky veci budú pomaly plynúť, tak ako ste si naplánovali.
Spoliehajte sa predovšetkým sami na...

+ Dôkladne si chráňte to, čo je pre vás najdôležitejšie.
V zamestnaní nastanú zmeny, môžete sa tešiť k...