Krásna Petra Denková sa dala ostrihať. Pomôže ženám s rakovinou

Druhá vicemiss Slovensko 2015 Petra Denková si nechala odstrihnúť viac ako 40 centimetrov z vlasov na pomoc onkologickým pacientkam.

17.12.2015 14:50
debata

V rámci projektu organizácie Liga proti rakovine s názvom Vystrihaj sa Slovensko vlasy použijú na výrobu parochní. Ako uviedla 22-ročná kráska z Uhorského, ktorá sa začiatkom decembra stala najkrajšou Európankou roka 2015, veľmi sa teší, že takýmto spôsobom mohla niekomu pomôcť.

"Rozhodla som sa zhruba pred troma mesiacmi, keď som videla aktivity projektu Ligy proti rakovine – Vystrihaj sa Slovensko. Som rada, že niekomu pomôžu a verím, že inšpirujem aj iných, aby sa do tohto projektu zapojili a pomohli. Pri tejto charite nie sú nutné žiadne peniaze, len dlhé vlasy, ktoré napokon vždy dorastú,“ uviedla držiteľka titulu Miss Europe Supranational, ktorá spoznala útrapy onkologických pacientov vo vlastnej rodine. "Najskôr chemoterapiou liečili moju starú mamu, potom sestru a napokon aj otca. Viem, ako najmä na ženy negatívne vplýva, keď stratia pri liečbe vlasy,“ dodala.

Petra Denková s dlhými kaderami. Foto: SITA, ¼udovít Vaniher
Petra Denková z Uhorského Petra Denková s dlhými kaderami.

"Petrine rozhodnutie, ktoré prišlo z jej vlastného presvedčenia, nás všetkých veľmi milo prekvapilo. Som rada, že svoje krásne vlasy venovala niekomu, kto sa momentálne kvôli strate vlasov trápi,“ povedala riaditeľka súťaže Miss Slovensko Karolína Chomisteková, ktorá zároveň vyzvala ďalšie dievčatá, aby sa do projektu tiež zapojili.

Na jednu parochňu potrebujú výrobcovia vlasy troch až štyroch darcov či darkýň. Vlasy musia byť minimálne 40 centimetrov dlhé a nefarbené. „Týmto projektom chceme vyzvať všetkých, ktorých táto myšlienka zaujala, aby neváhali a aj takýmto jednoduchým spôsobom podporili ženy s rakovinou,“ uviedla PR manažérka a koordinátorka projektu Mirka Džupinová.

debata chyba
Viac na túto tému: #vlasy #rakovina #Liga proti rakovine #Petra Denková #ostrihanie

+ Vychutnajte krásny dnešok a načerpajte novú energiu z úspechu.
Nebuďte pesimista, naruší to vaše plány do...

+ Trávte viac času v prírode a nie doma na sedačke pri televízore.
V práci všetko prebehne ako má, nemáte sa čoho...