Túto ženu nazval Trump Miss Prasiatko! Pozerajte na ňu, ako žiari

03.10.2016 12:45

V decembri oslávi venezuelská rodáčka Alicia Machado okrúhle štyridsiate narodeniny. Hoci od zisku jej titulu Miss Universe uplynulo už dvadsať rokov, v centre pozornosti je opäť.

Bývalá kráľovná krásy Miss Universe Alicia...
Bývalá kráľovná krásy Miss Universe Alicia Machado. Autor: Reuters, DANNY MOLOSHOK

Dôvodom sa pritom stal republikánsky prezidentský kandidát Donald Trump, ktorý je aj majiteľom licencie na svetovú súťaž krásy Miss Universe. Podľa slov Machadoovej ju v minulosti slovne napádal a šikanoval. Krásku mal nazývať Miss Prasiatko alebo Miss Gazdinká a dôvodom bolo, že kráľovná krásy tesne po víťazstve v súťaži pribrala na váhe. Na celú kauzu upozornila už pred pár týždňami Trumpova súperka – demokratická kandidátka Hilary Clinton. Chcela tak ilustrovať, že Trumpov pohľad na svet podmieňuje jeho šovinistické a rasistické správanie. Údajne mu víťazstvo Machadoovej prekážalo, pretože jej v žilách koluje latinskoameric­ká krv.

Hoci Trump podobné veci poprel, ani jeho ďalšie slová na adresu bývalej kráľovnej krásy príliš nezabodovali. „Bola úplne nemožná. Zvíťazila a potom pribrala poriadne veľa kíl. A to bol reálny problém. Ale nielen jej hmotnosť, aj jej vystupovanie, skrátka sme s ňou mali problém,“ komentoval následne. S Clintonovou sa vrhol do internetovej hádky na Twitteri.

Bývalá Miss Universe Alicia Machado na podujatí...
Bývalá Miss Universe Alicia Machado na podujatí Metropolitan Fashion Week Closing Gala & Awards Show. Autor: Reuters, DANNY MOLOSHOK

Samotná aktérka kauzy, na ktorú sa momentálne tým pádom zvrtla veľká pozornosť médií, sa priznala, že ju potešilo, ako sa jej Clintonová zastala vo verejnom prejave. Machado totiž v minulosti často vystupovala proti Trumpovi a tvrdila novinárom, že uráža ženy a nevie sa správať. Jeho verbálne útoky a šikanovanie jej vraj naštrbili sebavedomie a dlhý čas bojovala s tým, aby si začala sama seba vážiť.

Počas uplynulého víkendu sa rodáčka z Maracay objavila v New Yorku na módnej akcii a znovu bola stredobodom pozornosti. Tentoraz však predovšetkým ako krásna žena, ktorá doslova žiarila. V zlatých večerných šatách na telo predviedla súmernú a príťažlivú kyprú figúru a rozdávala dookola úsmevy. Odpovedala aj na otázky ohľadom prezidentských volieb. Tá jej je jasná. Bude voliť Hilary Clintonovú…

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#šikana #pôvab #New York #krása #Donald Trump #Alicia Machado
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Neznečisťujte životné prostredie, škodíte tak aj sami sebe, nezabúdajte nato.
Finančné problémy vám...

+ Nezanedbávajte svoje zdravie, chodievajte na preventívne prehliadky.
Zaberte v práci, oplatí sa vám to.

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk