Jeden status na Twitteri obral Miss Turecko o korunku

23.09.2017 16:31

Osemnásťročná víťazka tureckej súťaže o kráľovnú krásy prišla v piatok o svoj čerstvý titul kvôli vyhláseniu na adresu ľudí zabitých počas minuloročného zmareného pokusu o prevrat.

Podľa organizátorov súťaže použila neprijateľná slová o ľuďoch, ktorých prezident Erdogan označuje za mučeníkov. Turecké úrady kvôli údajnému napojeniu na pučistov zadržali už desaťtisíce ľudí.

Itir Esen (18) získala titul Miss Turecko vo...
Itir Esen (18) získala titul Miss Turecko vo švrtok, v piatok oň prišla. Autor: SITA/AP

„Dostala som menštruáciu ráno 15. júla na deň mučeníkov. Pripomínam si ten deň krvácaním, ktoré predstavuje preliatu krv mučeníkov,“ napísala podľa agentúry AP v čase prvého výročia neúspešného puču na twitteri študentka, ktorá sa vo štvrtok stala víťazkou miss.

Mučeníkmi nazýva prezident Erdogan viac ako dvesto ľudí, ktorí zomreli v snahe zabrániť prevratu. Na tohtoročnom prvom výročí zorganizovali úrady na ich počesť pamätné podujatie.

Krátko potom, čo Itir Esen dostala víťaznú korunku a otvorila sa pred ňou možnosť účasti na zahraničných súťažiach, dozvedeli sa organizátori z neznámeho zdroja o spomínanom tweete. Mladá žena síce poprela, že by slová napísala práve ona, avšak titul miss jej to nezachránilo a organizátori ho pridelili druhému dievčaťu v poradí.

Nejde o prvý prípad, keď má turecká miss problémy kvôli nesúhlasu s oficiálnou tureckou politikou. Vlani vymeral súd 14-mesačný podmienečný trest víťazke súťaže krásy z roku 2006 Merve Buyuksaracovej za satirickú báseň o Erdoganovi, ktorú zverejnila na sociálnych sieťach.

#Miss Turecko #Itir Esen
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Prekonajte svoj strach, budete sa cítiť lepšie a sebavedomejšie.
Nekšeftujte s tovarmi, ktoré sú z rôznych...

+ Je pred vami ťažké životné rozhodnutie, popremýšľajte nad ním.
Neprezrádzajte svojim kolegom plány do...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk