Požieračka chlapov aj inteligentná kráska! Carla Bruni oslavuje 50

24.12.2017 12:00

V 90. rokoch uplynulého storočia bola jednou z najlepšie platených hviezd predvádzacích mól a neskôr sa z nej stala úspešná speváčka. Do širšieho povedomia sa ale Carla Bruni dostala ako manželka bývalého francúzskeho prezidenta Nicolasa Sarkozyho.

Bývalá prvá dáma Francúzska Carla Bruni Sarkozy...
Bývalá prvá dáma Francúzska Carla Bruni Sarkozy na zábere s hercom Adrienom Brodym. Autor: SITA/AP, Joel Ryan

Sarkozy stál na čele Francúzska v rokoch 2007 až 2012. Bruni sa po odchode svojho manžela z vysokej štátnej funkcie mohla opäť začať venovať vlastným záujmom a aj vo svojich päťdesiatich rokoch, ktoré oslavuje 23. decembra, sa stále venuje modelingu a nedávno vydala už piatu nahrávku.

Carla sa narodila 23. decembra 1967 v Turíne v bohatej priemyselnej rodine. Jej biologickým otcom bol ale hudobník a priemyselník Maurizio Remmert. Manžela svojej matky, ktorá bola pianistkou, však vždy považovala za svojho otca. Bol ním turínsky podnikateľ a hudobný skladateľ Alberto Bruni Tedeschi. Kvôli ohrozeniu krajne ľavicovou teroristickou skupinou Červené brigády sa rodina v 70. rokoch vysťahovala do Francúzska. Jej sestrou je herečka a režisérka Valeria Bruni Tedeschi.

Carla chcela pôvodne študovať architektúru, ale v 19 rokoch sa dala na modeling. Spolupracovala snáď so všetkými spoločnosťami a návrhármi, ktorí vo svete módy niečo znamenali. V čase jej éry v modelingu sa o nej v zákulisí sveta módy hovorilo ako o jednej z najinteligen­tnejších modeliek. So štíhlou postavou, modrými očami a vizážou dokonalej a chladnej krásky uchvátila svet haute couture a v 90. rokoch bola medzi dvadsiatkou najlepšie platených modeliek.

Dizajnérka Donatella Versace (tretia zľava) s...
Dizajnérka Donatella Versace (tretia zľava) s niekdajšími supermodelkami - zľava: Carla Bruni, Claudia Schiffer, Naomi Campbell, Cindy Crawford a Helena Christensen. Autor: Reuters, ALESSANDRO GAROFALO

Postupne sa začala venovať aj hudbe a hneď jej prvý album Quelqu'un m'a dit vydaný v roku 2003 ospevovali francúzske médiá ako „jedn z najkrajších albumov francúzskeho šansónu za poslednú dobu“. Drvivú väčšinu z dvanástich piesní si sama napísala, hudbu i text. Celkovo vydala päť albumov.

Bruniová mala ale tiež povesť „požieračky mužov“ a jej partnerské eskapády poskytovali vďačné sústa pre spoločenské rubriky. Pretriasali sa jej vzťahy so svetovými celebritami Mickom Jaggerom, Ericom Claptonom, francúzskym hercom Vincentom Perezom a advokátom Arne Klarsfledom, blízkym Sarkozymu.

Nicolas Sarkozy s manželkou Carlou na...
Nicolas Sarkozy s manželkou Carlou na fotografii pri odchode z Elyzejského paláca po tom, čo prezidentský úrad odovzdal víťazovi volieb Françoisovi Hollandovi. Autor: SITA, AP

Jej vzťah so Sarkozym sa stal vecou verejnou v decembri 2007, dva mesiace po jeho rozvode s jeho druhou ženou Cecíliou. Svadba bola vo februári 2008 a v októbri 2011 sa im narodila dcéra Giulia. Bruni má tiež syna s bývalým manželom, filozofom Raphaëlom Enthovenom, s ktorého otcom Jeanom-Paulom žila nejakú dobu predtým.

#Nicolas Sarkozy #muži #modelka #móda #krása #jubileum #jubileá hviezd #hudba #Carla Bruni #prezident
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Vyzeráte veľmi dobre, pamätajte si to každý deň.
Všetko dopadne dobre, prečo stále stresujete a šírite...

+ Nezabúdajte na pravidelné preventívne prehliadky.
Čaká vás veľmi dôležitý deň vašej práce.
...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk