Hviezda plavkového špeciálu je známa! Len tretia černoška za 50 rokov

13.02.2018 15:41

A je to tu! Fanúšikovia dokonalej ženskej krásy a kriviek sa dočkali nového vydania plavkového špeciálu Sports Illustrated. Zodpovedaná je aj otázka, ktorá kráska sa dostala na titulnú stranu.

Modelka Danielle Herrington sa stala hviezdou...
Modelka Danielle Herrington sa stala hviezdou titulnej strany Sports Illustrated 2018. Je len treťou ženou tmavej pleti, ktorá sa na titulnej strane ocitla za viac ako 50-ročnú históriu plavkového vydania. Autor: SITA/AP, Ben Watts

Tvorcovia tohtoročného špeciálu si vybrali za hviezdu vydania afroamerickú modelku Danielle Herrington a zjavne sa tak pridali k „vlne“ presadenia rasovej rôznorodosti v súčasnom svete filmu, hudby či módy. Hoci plavkové vydanie známeho športového periodika vychádza už od roku 1964, Herrington je len treťou modelkou tmavej pleti, ktorá sa na jeho titulnej strane ocitla. Pred ňou to bola len Tyra Banks v roku 1997 a o osem rokov neskôr speváčka Beyoncé Knowles.

„Nemôžem uveriť, že to práve hovorím. Som modelkou z obálky Sports Illustrated 2018,“ citoval Herringtonovú server JustJared.com. „Som dojatá, ale zároveň chcem poďakovať všetkým, ktorí vo mňa verili. Vložila som do toho veľa práce a úsilia a cítim sa momentálne šťastná, nadšená a naplnená,“ doplnila ešte 24-ročná kráska.

Modelka Danielle Herrington na zábere z...
Modelka Danielle Herrington na zábere z decembra 2017, keď uvádzala kalendár Stevena Kleina. Autor: Profimedia

V minulosti spolupracovala napríklad so značkou Guess alebo nafotila šteklivý kalendár so známym fotografom Stevenom Kleinom. Na stránkach Sports Illustrated pózovala už aj minulý rok – vtedy však len vo vnútri magazínu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#krása #bikiny #Telo #modelka #Sports Illustrated #Sports Illustrated Swimsuit Issue #Danielle Herrington
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Pozor na úrazy pri športovaní, neprepínajte svoje fyzické možnosti.
Za svoju činnosť budete bohato...

+ Cítite sa výborne, preto by bolo vhodné pozitívnu energiu správne využiť.
Vaše pracovné aktivity budú...