Spravili z nej mulatku?! Supermodelka Gigi je na nepoznanie, budí rozruch

04.05.2018 10:00

Radí sa medzi najúspešnejšie modelky súčasnosti a na titulných stranách magazínov sa ocitla nespočetnekrát. Ten zatiaľ posledný raz však najprv len ťažko zaregistrujete. Gigi Hadid sa na seba vôbec nepodobá.

Topmodelka Gigi Hadid na titulnej strane...
Topmodelka Gigi Hadid na titulnej strane magazínu Vogue Italia. Autor: Reprofoto: Steven Klein for VOGUE ITALIA

Reč je o májovom vydaní magazínu Vogue Italia, na titulke ktorého pózuje americko-jordánska topmodelka pred objektívom fotografa Stevena Kleina. Práve jej vzhľad však okamžite vyvolal rozruch, keďže Hadid sa na seba vôbec nepodobá.

Modelka Gigi Hadid pózuje na párty Gigi...
Modelka Gigi Hadid pózuje na párty Gigi Maybelline v Londýne. Autor: SITA/AP, Vianney Le Caer

Časť kritikov tvrdí, že za „nevábnym“ výsledkom je pokazená retuš fotografií, druhej skupine prekáža zasa fakt, že Hadidovú umelo upravili na tmavšiu a vyzerá ako mulatka. Títo kritici sa pýtajú, prečo magazín neangažoval skutočnú afro-americkú modelku, ak chcel dosiahnuť efekt výraznej tmavšej pokožky. Pritom práve Vogue Italia patrí k „rasovo“ najpestrejším periodikám módnej brandže a v minulosti niekoľko svojich vydaní venoval výlučne modelkám tmavej pleti.

Hoci zástupcovia magazínu zatiaľ na internetovú kritiku nereagovali a odkazom sa vyhýba aj samotná Gigi, jedno je isté – o Vogue Italia sa opäť hovorí. Kráska na fotografii pózuje v šatách Dolce & Gabbana a chúli sa v objatí modela Justina Martina.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#kritika #Gigi Hadid #Vogue Italia #polemika #tmavá pleť #nevydarený fotošop
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Pozor na slniečko, často býva zradné, nepreháňajte to s ľahkým oblečením.
Investujte svoje peniaze,...

+ Doprajte výživu a hydratáciu aj vaším rukám aj nohám.
Strach nie je vhodným faktorom v práci, takto úspech...