Toto je prvá Miss Amerika, ktorá nešla do plaviek! Mohla som sa najesť, vraví

10.09.2018 13:35

Nia Imani Franklin sa v nedeľu stala prvou Američankou, ktorá vyhrala súťaž krásy Miss America po rozhodnutí poroty vyradiť doteraz neodmysliteľné defilé v plavkách.

Miss Amerika 2019 Nia Franklin.
Miss Amerika 2019 Nia Franklin.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Noah K. Murray

Organizátori ku kontroverznému kroku prikročili na podporu ťaženia proti sexuálnemu ponižovaniu žien, ktoré v USA presadzuje organizácie MeToo. Víťazka, ktorú do finálovej časti katapultovalo víťazstvo v regionálnej súťaží Miss New York, so zmenami v organizácii konkurze súhlasí. Vyradenie defilé v plavkách jej vraj umožnilo poriadne sa najesť. Navyše cíti, že rovnako ako ostatné účastníčky súťaže znamená jej osobnosť oveľa viac, než len to, čo reprezentuje jej postava.

Minuloročná
		víťazka Cara Mund korunovala
		novú...
Miss Amerika 2019 Nia
		Franklin v
		talentovej...
+3Miss Amerika 2019 Nia
		Franklin.

O titul Miss America 2019 sa v Atlantic City na východnom pobreží USA uchádzalo 51 žien, každý americký štát delegoval jednu kandidátku. Rozhodnutie nehodnotiť účastníčky súťaže podľa vzhľadu bolo oznámené začiatkom júna s tým, že na umiestnenie súťažiacich nebude mať žiadny vplyv ani odev, v ktorom sa účastníčky predstavia počas finálového večera.

Zmeny sú dôsledkom minuloročného škandálu, po ktorom sa vymenilo trojčlenné vedenie súťaže, v ktorom sú teraz výhradne ženy. Vlani v decembri sa v médiách objavili informácie, podľa ktorých si vtedajší porotcovia vymieňali v rokoch 2014–2017 e-mailové odkazy plné nevyberaných poznámok o vzhľade a inteligencii kandidátok. Niekoľko hlavných manažérov a porotcov muselo súťaž opustiť.

Minuloročná víťazka Cara Mund korunovala novú...
Minuloročná víťazka Cara Mund korunovala novú Miss Amerika Niu Franklinovú. Autor: SITA/AP, Noah K. Murray

Zďaleka nie všetci ale s vyradením defilé v plavkách súhlasia. Pri oznámení, že kandidátky sa v plavkách neobjavia, obecenstvo v sále pred nedeľňajším finále hlasno pískalo a bučalo. Organizátori súťaží v 46 z 51 ame­rických štátov, ktoré finálovej časti predchádzajú, podľa agentúry AP žiadajú, aby vedenie federálnej súťaže v dôsledku zmien odstúpilo.

Miss America 2018 Cara Mundová, ktorá s vyradením defilé v plavkách nesúhlasí, novinárom oznámila, že jej Gretchen Carlson a Regina Hooper z vedenia súťaže vynadali a snažili sa ju umlčať. Na nedeľňajšom finále sa zúčastnila, ale prehovoriť smela len z predtočeného záznamu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#New York #bikiny #súťaž #promenáda #Miss Amerika
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dnes nepôjde všetko najľahšie, avšak nestrácajte nadhľad.
Nasledujte svoje sny, nestavajte ich do úzadia...

+ Stanovíte si pravidlá v stravovaní, prospeje vám ich dodržiavať.
Môžete sa inšpirovať, avšak nie...