V bikinách bodovala! Favoritkou voľby Miss Universe je transrodová modelka

, 16.12.2018 16:12
Angela Ponce
Angela Ponce počas minulotýždňovej promenády v plavkách - jednej z čiastkových súťaží blížiacej sa Miss Universe. Autor:

Viac ako 90 krások bude v nedeľu večer v Thajsku súťažiť o titul Miss Universe 2018.

Jednou z favoritiek je podľa niektorých médií aj Španielka Ángela Ponce, ktorá sa narodila pred 27 rokmi ako muž. Miss Universe sa tak prvýkrát zúčastňuje transsexuálna osoba a nie jedna. Aj dvadsaťpäťročná Mongolka Belguun Bacúch nebola ženou od narodenia.

Angela Ponce počas minulotýždňovej promenády v...
Angela Ponce počas minulotýždňovej promenády v plavkách - jednej z čiastkových súťaží blížiacej sa Miss Universe. Autor: SITA/AP

Už na predbežnej promenáde v plavkách si počas uplynulého týždňa vyslúžila Ponce veľký potlesk. Do Thajska vyslalo Španielsko modelku, ktorá sa stala miss tento rok v júni ako prvá transsexuálna osoba. „Mojím cieľom je stať sa hlasom posolstva o začlenení, úcte a rozmanitosti nielen pre ľudí LGBT komunity, ale pre celý svet,“ povedala Ponce po júnovom víťazstve v Španielsku. Pre Daily Mail Angela Ponce ešte povedala: "S korunou mojej krajiny na hlave budem bojovať o to, aby nás bolo vidieť, aby nás bolo počuť. Ukážem, že som kráľovnou s vlastnou korunou.“

Angela Ponce počas minulotýždňovej promenády v...
Angela Ponce počas minulotýždňovej promenády v spoločenkých šatách - jednej z čiastkových súťaží blížiacej sa Miss Universe. Autor: SITA/AP

„Nie som ďalšia misska, ktorá chce mier pre celý svet, chcem hlavne odkázať svetu, že dôležitá je tolerancia, rešpekt a láska,“ uviedla v rozhovore pre denník El País Ponce, ktorá sa preslávila bojom za práva sexuálnych menšín.

Pre Angelu Ponce to však nebola jej prvá účasť v podobnej súťaži. Už v roku 2015 sa rodáčka zo Sevilly rozhodla zabojovať o možnosť postúpiť ako víťazka Španielska do celosvetovej súťaže Miss World, ale uspela iná kráska.

Ponce sa narodila sa v juhošpanielskom mestečku Pilas 18. januára 1991 ako Ángel Mario Ponce. V 16-tich rokoch začala s hormonálnou terapiou, ako 24-ročná podstúpila vaginoplastiku a ten istý rok sa stala Miss Cádiz 2015. Hoci na verejnosti to nemala vždy jednoduché, doma ju rodičia odmala rešpektovali ako dievča.

Angela Ponce počas minulotýždňovej promenády v...
Angela Ponce počas minulotýždňovej promenády v plavkách - jednej z čiastkových súťaží blížiacej sa Miss Universe. Autor: SITA/AP

„Pre mojich rodičov bolo dôležité, aby som bola šťastná, nechali ma preto slobodne sa vyjadriť, už od malička mi napríklad nebránili hrať sa s bábikami,“ opísala detstvo španielska miss. K zmene pravidiel súťaže Miss Universe tak, aby sa jej mohli zúčastniť aj transgender osoby, prispel spor modelky Jenny Talackovej. Tá sa narodila kanadskej matke a českému otcovi vo Vancouveri ako syn Walter Talacko a preto bola v roku 2012 diskvali­fikovaná zo súťaže Miss Universe Canada. Jenna Talackova sa s tým ale nezmierila a vďaka právnikom a petíciám dosiahla, že vtedajší vlastník súťaže Miss Universe, terajší americký prezident Donald Trump, jej účasť v národnom kole súťaže nakoniec povolil. Talackova v nej ale nezvíťazila, takže na svetovej súťaži nebola.

#Miss Universe #Angela Ponce
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Stres zahoďte za hlavu a sústreďte sa sami na seba.
Nenechajte sa oklamať, kontrolujte si svoje...

+ Ak nebudete riskovať, nič nedosiahnete, premýšľajte o tom.
Prezistite si svoje možnosti a podľa nich sa...