Korunku Miss Universe 2018 získala kráska z Filipín

17.12.2018 09:18
Catriona Gray
Catriona Gray z Filipín sa stala Miss Universe 2018. Autor: ,

Titul Miss Universe roku 2018 získala 24-ročná Catriona Elisa Gray z Filipín. Počas finále súťaže v thajskom Bangkoku porazila súperky z Venezuely a Juhoafrickej republiky.

O korunku Miss Universe bojovalo v tomto ročníku súťaže 94 krások. Tie boli rozdelené do štyroch skupín podľa regiónov, pričom za každý z nich postupovalo do užšieho finále päť zástupkýň. Európu v „top 20“ reprezentovali kandidátky z Poľska, Maďarska, Belgicka, Británie a Írska.

3 finalistky Miss Universe 2018,  zľava Miss...
3 finalistky Miss Universe 2018, zľava Miss Venezuela Sthefany Gutiérrez, Miss Juhoafrická republika Tamaryn Green a Miss Filipíny Catriona Gray z Filipín. Autor: TASR/AP, Gemunu Amarasinghe

Vlani sa víťazkou stala Demi Peters z JAR a tento rok sa dlho schyľovalo pre africkú krajinu k opätovnému víťazstvu. Juhoafrická Miss Tamaryn Green sa dostala do finálnej dvojice, porota siedmich žien napokon prvenstvo prisúdila jej súperke Grayovej. Nová Miss Universe pochádza z filipínskej provincie Albay a je držiteľkou magisterského titulu v hudobnej teórii.

Miss Universe 2018 - 24-ročná Catriona Elisa Gray.
Miss Universe 2018 - 24-ročná Catriona Elisa Gray. Autor: SITA/AP

Tohtoročný 67. ročník svetovej súťaže sa zapísal do histórie nielen rekordným počtom účastníčok, ale tiež tým, že sa na ňom prvýkrát predstavili aj transgender modelky: Španielka Ángela Ponceová a Mongolka Belguun Bacuchová.

Titul
		Miss Universe 2018 získala Catriona
		Gray...
Titul Miss
		Universe 2018 získala Catriona
		Gray...
+5Titul Miss Universe 2018
		získala Catriona
		Gray...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Catriona Elisa Gray #Miss Universe 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Neobmedzujte sa kvôli svojej postave ale kvôli svojmu zdraviu.
Dosiahli ste veľký úspech v zamestnaní,...

+ Ak nebudete riskovať, nič nedosiahnete, premýšľajte o tom.
Prezistite si svoje možnosti a podľa nich sa...