Burkini namiesto bikín! Krásna moslimka na stránkach Sports Illustrated

Americký časopis Sports Illustrated prvýkrát v histórii predstaví vo svojom plavkovom vydaní modelku v hidžábe a burkinách.

01.05.2019 11:30
debata (14)

Moslimka Halima Aden je prvou ženou, ktorá pre májové vydanie prestížneho magazínu nafotila sériu snímok s tradičnou pokrývkou hlavy a plážovým odevom zahaľujúcim celé telo.

Oblečenie na kúpanie, ktorého nosenie moslimkami na verejnosti vo Francúzsku a niektorých ďalších európskych krajinách vyvoláva spory, nie je ani v Spojených štátoch bežne k videniu. Američanka somálskeho pôvodu Adeno sa o jeho propagáciu postarala už pred takmer tromi rokmi. Vtedy sa ako devätnásťročná dostala do finále súťaže krásy Miss Minnesota, keď mala miesto pravidlami vyžadovaných plaviek burkini a na hlave hidžáb. Svoj odev vtedy označila za vec sebavedomia a identity.

Aden sa kvôli bojom v krajine pôvodu svojich rodičov narodila a do siedmich rokov vyrastala v utečeneckom tábore v Keni, než sa rodine podarilo získať azyl v USA. Teraz s ňou fotograf amerického časopisu zaletel do Kene, kde vytvorili na pobreží i priamo vo vode snímky v pestrofarebných burkinách.

„Stále myslím na to, ako som tu ako šesťročná žila v utečeneckom tábore … Myslím, že to je príbeh, ktorý by nikto nevymyslel,“ povedala modelka o krátkom návrate do Afriky.

Rozhodnutie zapózovať v moslimskom odeve pre populárny časopis môže byť podľa nej inšpiráciou pre mnoho moslimiek. „Mladé dievčatá, ktoré nosia hidžáb, by mali mať v každej časti spoločnosti ženy, ku ktorým môžu vzhliadať,“ dodala.

14 debata chyba
Viac na túto tému: #Sports Illustrated #burkini

+ Do nového dňa vykročíte s úsmevom a nedáte sa rozladiť pesimistami.
Pravidelná revízia finančných cieľov udrží...

+ Podporíte partnerku so zmenou váhy a pridáte sa k spoločnému cvičeniu.
Včasné splácanie...