Aké je byť švagrinou Ivanky Trumpovej? Ťažké, tvrdí slávna modelka

19.07.2019 00:00

Patrí medzi najslávnejšie modelky súčasnosti a nepochybne jej k tejto pozícii pomohla aj práca pre značku Vitoria's Secret. Američanka Karlie Kloss však svoj kontrakt ukončila a vysvetlila aj prečo.

Modelka Karlie Kloss na prehliadke známej...
Modelka Karlie Kloss na prehliadke známej značky Victoria's Secret v roku 2013. Autor: SITA/AP, Evan Agostini

Ako prezradila Kloss v najnovšom vydaní britskej mutácie magazínu Vogue, rozhodnutie ukončiť spoluprácu so slávnym výrobcom bielizne bolo pre ňu jednou z kľúčových. „Necítila som, že ten obraz, ktorý svetu ukazujem, skutočne odráža to, kým som a tiež, aké posolstvo chcem smerovať k mladým ženám po celom svete,“ vyhlásila Kloss. Podľa nej by chcela ukázať svetu, že byť krásna nie je limitované len na dokonalé krivky v spodnej bielizni.

„Myslím si, že to bol kľúčový moment vo chvíli, keď som sa naplno prejavila ako feministka, schopná robiť moje vlastné rozhodnutia, zvoliť si vlastný jazyk aj spoločnosti, s ktorými chcem spolupracovať a ktoré mi pomôžu práve moje hodnoty sprostredkovať svetu,“ pokračovala ešte niekdajšia profesionálna baletka.

Modelka Karlie Kloss na uvedení 17. sezóny...
Modelka Karlie Kloss na uvedení 17. sezóny televíznej šou "Project Runway" v New Yorku. Autor: SITA/AP, Andy Kropa

Kloss okrem úspešnej modelingovej kariéry púta pozornosť aj svojím súkromím – a to nepochybne aj preto, že jej manželom Joshua Kushner, mladší brat Jareda Kushnera, ktorý je zase manželom Ivanky Trumpovej a poradcom amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Pre Vogue topmodelka priznala, že bolo ťažké čeliť tomu tlaku okolia, ale tiež názorovým nezhodám. „Ale rozhodla som sa sústrediť na hodnoty, ktoré zdieľame aj s mojím manželom a sú to tie isté liberálne hodnoty, s akými som bola vychovávaná a ktoré ma viedli celým doterajším životom,“ doplnila modelka.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#modelka #Victoria´s Secret #manžel #Karlie Kloss #hodnoty #liberalizmus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku