Miss Universe 2019 je z Južnej Afriky, Slovenka sa medzi TOP 20 nedostala

, 09.12.2019 08:54
USA-MISS UNIVERSE
Zľava: Sofia Aragón z Mexika (3. miesto), Miss Universe 2019 Zozibini Tunzi z Južnej Afriky a Madison Anderson z Portorika (2. miesto) - víťazky súťaže Miss Universe 2019. Autor: ,

Titul Miss Universe pre rok 2019 získala 26-ročná Zozibini Tunzi z Južnej Afriky. Porazila Madison Andersonovú z Portorika, ktorá skončila druhá a Sofiu Aragón z Mexika, ktorá sa umiestnila na tretej priečke.

Súťaže, ktorá sa tento rok konala v americkej Atlante, sa zúčastnila aj zástupkyňa Slovenska, Laura Longauerová, do finálovej dvadsiatky sa ale nedostala.

O korunku súťažilo 90 krások z celého sveta. Pre Južnú Afriku ide o tretie víťazstvo v spomínanej súťaži, korunku si zástupkyňa tejto krajiny vybojovala aj v roku 2017.

Zozibini Tunzi z Južnej Afriky sa stala  Miss...
Zozibini Tunzi z Južnej Afriky sa stala Miss Universe 2019. Autor: Reuters

Porote i divákom sa dievčatá predstavili v plavkách, vo večerných šatách a snažili sa zaujať aj pohotovými odpoveďami na najrôznejšie otázky. Na otázku, prečo je práve ona tou správnou voľbou, Tunzi ešte pred vyhlásením výsledkov odpovedala: „Vyrastala som vo svete, kde žena, ktorá vyzerala ako ja, s mojou farbou kože a s mojimi vlasmi, nebola nikdy považovaná za krásnu. Myslím si, že je na čase, aby sa to dnes skončilo.“

Zozibini Tunzi z
		Južnej Afriky sa stala 
		Miss...
Zozibini Tunzi z Južnej
		Afriky sa stala 
		Miss...
+6Zozibini Tunzi z Južnej
		Afriky sa stala 
		Miss...

Miss Universe je jednou z niekoľkých súťaží krásy na planéte, organizuje sa od roku 1952 a je pôvodom z Kalifornie. Súbežne s Miss Universe beží konkurenčná Miss World a oveľa mladšia Miss Earth. Tá sa organizuje od roku 2001 väčšinou na Filipínach a zameriava sa nielen na krásu dievčat, ale aj na životné prostredie.

Laura Longauerová, 23 rokov, Detva - Slovensko...
Laura Longauerová, 23 rokov, Detva - Slovensko reprezentovala na Miss Universe 2019. Autor: JAN TÚMA

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Miss Universe 2019 #Laura Longauerová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Vyskúšajte pred spaním vypiť pohár zeleného čaju, je vhodný hlavne na pleť.
Nenechajte sa odradiť, aj keď...

+ Zdravotne ste na tom bez problémov, čo je u vás normálna vec.
Peniaze neprídu len tak samé musíte...