Krásna Valentina Sampaio je prvá trans modelka v plavkovom magazíne! A vyzerá...

13.07.2020 00:00

Podarilo sa jej to, čo zatiaľ žiadnej inej trans modelke. Krásna Valentina Sampaio je jednou z hviezd nového vydania plavkového špeciálu Sports Illustrated, ktorý sa o pár dní objaví na stánkoch. Magazín si tiež pripísal na konto veľké prvenstvo.

Brazílska topmodelka Valentina Sampaio na...
Brazílska topmodelka Valentina Sampaio na zábere zo Sports Illustrated Swimsuit Issue 2020.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Josie Clough / Sports Illustrated

Rodáčka z Brazílie, ktorá sa narodila ako chlapec, ale odmalička sa cítila byť v nesprávnom tele, sa stala prvou zástupkyňou transrodovej menšiny, ktorá sa objavila na stránkach jedného z najslávnejších „plavkových“ magazínov planéty.

„Som nadšená a poctená tým, že som súčasťou ikonického vydania Sports Illustrated venovaného plavkám. Tím spoločnosti SI vytvoril ďalšie priekopnícke vydanie spojením rôznorodej skupiny multitalentovaných krásnych žien tvorivým a dôstojným spôsobom,“ napísala na svojom Instagrame Sampaio, ktorá sa narodila v odľahlej rybárskej dedine v severnej Brazílii.

„Brazília je krásna krajina, ale tiež je miestom najvyššieho počtu násilných trestných činov a vrážd proti trans-komunite na svete – trikrát viac ako v USA,“ poznamenala tiež Sampaio, ktorá považuje rozhodnutie magazínu a jeho šéfredaktorky Mj Dayovej za naozaj prelomové a veľmi nápomocné pre celú komunitu.

Pre brazílsku krásku však nejde o prvý veľký úspech. V minulosti bola totiž aj prvou trans-modelkou, ktorá sa objavila na obálke magazínu Vogue. V prípade Sports Illustrated však odborníci hovoria už takpovediac o tradícii posúvania hraníc a otvárania nových obzorov pre čitateľov.

Magazín totiž v minulosti umiestnil na titulku aj kyprú modelku Ashley Grahamovú či vo veku 46 rokov dal priestor aj niekdajšej hviezde vydania – moderátorke a modelke Tyre Banksovej. V roku 2019 sa zase na stránkach objavila prvýkrát modelka v hidžábe a v plážovom oblečení určenom pre moslimskú komunitu. Išlo o úspešnú Halimu Adenovú, ktorej krása podnietila aj mnohých módnych tvorcov, aby do svojich kolekcií zapracovali decentnejšie odevy a tradičné pokrývky hlavy. Tento rok je súčasťou magazínu aj séria záberov s 56-ročnou Veronicou Samsovou.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Valentina Sampaio #transrodové osoby #Sports Illustrated Swimsuit Issue
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Udržujte si vnútornú harmóniu a doprajte si prirodzený pohyb.
Niekto z kolegov v práci sa vám pokúsi...

+ Nezabúdajte na zeleninové taniere, nemusíte sa za každú cenu prejedať.
Dovolenka na poslednú chvíľu...