Christová - Miss, na ktorú Česi a Slováci nikdy nezabudnú! Oslavuje 50

10.08.2020 00:00

Československá miss z roku 1989 Ivana Christová oslavuje 10. augusta okrúhle jubileum. Kráska dovŕšila päťdesiatku.

V televíznej šou TV JOJ bola jednou z poradkýň...
V televíznej šou TV JOJ bola jednou z poradkýň - Ivana Christová. Autor: TV JOJ

Slovenka Christová vyhrala titul najkrajšieho dievčaťa v republike v súťaži, ktorá sa konala prvýkrát po prerušení od roku 1970. Táto akcia sa po obnovenom ročníku stala jednou z najprestížnejších spoločenských udalostí roka a pomohla víťazným kráskam napríklad ku kariére modeliek, podnikateliek či televíznych moderátoriek.

Samotná Christová sa po víťazstve tiež venovala modelingu, stihla si zahrať vo filme, natočiť hudobný album, venovať sa charite a stať sa tvárou kozmetickej značky.

Ivana
		Christová na zábere z roku 2000.
Ivana
		Christová na zábere z roku
		2006.
+8Bývalá kráľovná
		krásy Ivana Christová s
		dcérou...

Christová, ktorá má bulharských predkov, sa narodila v Prešove a vyštudovala strednú priemyselnú školu. V mladosti sa venovala hlavne spevu v rôznych súboroch. O jej víťazstve v súťaži krásy porota rozhodla v podstate jednohlasne, časť publika ale s výrokom poroty nesúhlasila, čo dala v Ostrave hlasno najavo.

Za svoj úspech dostala šijací stroj, svadobné šaty a zájazd do Japonska. Na Miss World aj Miss Universe ale bola vyslaná prvá vicemiss Jana Hronková a Christová tak vyšla na menej prestížnu súťaž Miss Maja International 1989, ktorú vyhrala.

Ivana Christová na zábere z roku 2000.
Ivana Christová na zábere z roku 2000. Autor: David Malík / CNC / Profimedia

Potom sa dala na úspešnú dráhu modelky, pôsobila v USA a vo Francúzsku. Po návrate na Slovensko založila v roku 1994 nadáciu Ivana Christová deťom a neskôr ďalšiu charitatívnu organizáciu Orin Panacea – Živá voda pre deti.

V roku 1993 sa vydala za producenta a podnikateľa francúzsko-vietnamského pôvodu. Manželstvo, z ktorého má dcéru Danielu, sa ale rozpadlo. Zúčastnila sa aj na televíznej tanečnej súťaži Tanec show.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#modeling #Miss #kariéra #jubileá hviezd #Ivana Christová #charita
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Doprajete si veľa kvalitného spánku, budete potrebovať novú energiu.
Vitamín D môžete načerpať aj na...

+ Oddýchnite si pri dobrom filme či seriály, odreagujete sa.
Už nepoužívate staré auto, pokúsite sa o jeho...