Z krásnej Češky hotová Marilyn! Aj počas pandémie žiarila v mekke módy - Paríži

30.01.2021 00:00

Počas prezentácií kolekcií haute couture v uplynulých dňoch sa ku slovu dostala aj česká krása. Vďaka za to patrí modelke Michaele Tomanovej.

Česká modelka Michaela Tomanova počas...
Česká modelka Michaela Tomanova počas nakrúcania prezentácie kolekcie haute couture značky Julien Fournie v Paríži. Autor: SITA/AP, Francois Mori

Pôvabná plavovláska sa stala súčasťou prezentácie novej kolekcie haute couture z dielne ateliéru Julien Fournie, pričom sa nedalo nevšimnúť si jasnú inšpiráciu aj Tomanovej podobnosť so slávnou filmovou ikonou. Modelka totiž pripomínala filmovú divu Marilyn Monroe.

Česká modelka
		Michaela Tomanova
		počas...
Česká modelka Michaela
		Tomanova
		počas...
+1Česká modelka Michaela
		Tomanova
		počas...

Tomanová sa spoločne s kolegyňami už v novembri minulého roka zúčastnila na niekoľkých fitingoch a následne aj na nakrúcaní prvých záberov z minifilmu. Fotografie pred pár dňami zverejnila aj agentúra AP Photo, ktorá poodhalila zákulisie príprav a nakrúcanie minifilmu v čase pandémie.

Tomanová potom sprevádzala nakrúcaním filmu, ale aj jeho premiérou v rámci týždňa módy haute couture na českých stránkach magazínu Vogue.

Samotný dizajnér Fournie si pre Yahoo News! zavtipkoval, že módny biznis sa skutočne mení. „Kedysi sa ma pýtali, či viem kresliť. Zdá sa, že teraz sa musím naučiť aj nakrúcať filmy,“ uviedol na margo nového médiá, pomocou ktorého v posledných mesiacoch viacero značiek prezentovalo svoje kolekcie. V prípade haute couture tak urobil napríklad aj Christian Dior.

Klasickejšiu podobu prehliadky potom predstavili značky Valentino a Fendi, aj v ich prípade sa však módna šou konala bez hostí a bola streamovaná na internetových platformách.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Paríž #modelka #krása #haute couture #film
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dobrú náladu vám nikto nezoberie, ak si ju sami nedáte.
Pravidlá na cestách dodržiavajte, inak hrozí...

+ Kvalitná kozmetika zmierni kožné problémy a zlepší vašu pokožku.
To, čo dokážete dať druhým sa vám...