Morbídne obézna finalistka vyhrala v USA titul Miss! Ľudí rozdelila na dva tábory

Morbídne obézna Sara Milliken (23) z Alabamy sa stala víťazkou súťaže krásy s názvom National American Miss, čím získala miesto v národnom finále, ktoré sa bude konať na jeseň na Floride. Milliken váži 150 kilogramov.

08.06.2024 09:21
Sara Milliken Foto:
Sara Milliken, finalistka z Alabamy.
debata (81)

Milliken, ktorá sa sama označuje za „plus-size“ súťažiacu, sa prvýkrát zúčastnila súťaže Miss v tínedžerskom veku. O korunke snívala dlhých osem rokov. Víťazstvo morbídne obéznej mladej ženy v súťaži krásy rozdelilo ľudí na dva tábory.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Sara Milliken (@thenamalmiss)

Na rozdiel od niektorých iných súťaží krásy, National American Miss hodnotí súťažiace na základe širokej škály zručností a vlastností, vrátane „osobnosti, sebavedomia a komunikačných schopností“, uvádza webová stránka organizácie. Body sa udeľujú aj za dobrovoľnícku prácu a akademické úspechy, pričom stránka zdôrazňuje, že „strojčeky na zuby, okuliare, kožné problémy, rôzna výška, hmotnosť či vzhľad sú súčasťou jedinečnosti, ktorú chceme oslavovať.“

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Sara Milliken (@thenamalmiss)

Jej víťazstvo vyvolalo extrémne negatívne reakcie, ako informuje spravodajská stanica WKRG. „Nazvať ju krásnou je v poriadku, to je vec názoru,“ reagoval na stránke stanice istý muž z Alabamy a pokračoval: "Ale buďme úprimní sami k sebe… Je extrémne nezdravá a toto je urážka pre mladé dievčatá, ktoré tvrdo pracovali a žili zdravo, aby sa skutočne stali kráľovnou krásy. Toto je hanba pre štát Alabama.“ V podobnom kritickom duchu písali mnohí ďalší.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Sara Milliken (@thenamalmiss)

Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) je v Alabame obéznych približne 37,9 dospelých, čím sa stala v poradí 7. štátom s počtom ľudí s nadváhou v rámci USA. CDC definuje obezitu u dospelých ako index telesnej hmotnosti (BMI) 30 alebo vyšší. BMI v rozmedzí 18,5 až 24,9 je podľa CDC považované za „zdravú hmotnosť“.

Na druhej strane sa víťazke po kritike dostalo aj veľa podpory. „Sara Milliken je dôkazom toho, že krása má mnoho podôb a že pozitívny prístup dokáže prekonať aj tie najtvrdšie kritiky,“ v takomto duchu písali jej podporovatelia. Sama Milliken pre stanicu WKRG povedala: "Vždy som chcela šíriť pozitívnu energiu a toto ma postavilo do pozície, aby som to mohla robiť,“ povedala pre WKRG.

Krystyna Pyszková z Českej republiky sa stala...
Miss Slovensko 2023 sa stala 23-ročná Daniela...
+9Miss Slovensko 2021, Sophia Hrivňáková, má za...

© Autorské práva vyhradené

81 debata chyba
Viac na túto tému: #Sara Milliken #morbídna obezita

+ Bolesti hlavy sú spôsobené hlavne dehydratáciou, nezabúdajte na vodu.
Chybuje každý z nás, hlavné je sa znovu...

+ Pravidelné cvičenie uvoľňuje endorfíny, ktoré vám dodajú optimizmus.
Po finančnej stánke sa vám vždy darilo, ale...