To bude súboj! Na svetovú súťaž krásy vyráža tmavovlasá Miss Siváková, jej konkurentkou bude známa filmová blondínka z Čiech

Už o pár dní vyráža Petra Siváková na prestížnu svetovú súťaž Miss Supranational 2024.

13.06.2024 09:52
siváková koláž Foto:
Zľava: Prvá vicemiss Slovensko 2023 Petra Siváková a Miss Czech Republic 2023 Justýna Zedníková.
debata (6)

Najvyššia spomedzi všetkých finalistiek súťaže Miss Slovensko 2023 vyhrala pred rokom titul prvej vicemiss Slovensko 2023. Presne rok po svojej korunovácii v súťaži mieri 23-ročná modelka s výškou 182 centimetrov do sveta, kde bude súťažiť s vyše 80-kou žien. „Ostatné kandidátky sledujem, ja som bola potvrdená ako súťažiaca tuším hneď ako prvá, takže mám prehľad o tom, aké dievčatá pribúdali po mne,“ opísala Siváková.

Prvá vicemiss Slovensko 2023 Petra Siváková.
Petra Siváková pred odchodom na Miss...
+9Prvá vicemiss Slovensko 2023 Petra Siváková.

Pozná aj svoju „konkurentku“ z Česka, Miss Czech Republic Justýnu Zedníkovú. „Už sme cez sociálne siete prehodili pár slov, takže sa teším, ako sa spoznáme osobne.“ Zedníková je ako blondínka celkom odlišný typ ženy ako tmavovláska Siváková, sledovať tak, ktorá na medzinárodnej úrovni zaboduje viac, bude zaujímavé. Zedníkovú poznajú aj Slováci, v roku 2023 si totiž zahrala jednu z rolí v mimoriadne úspešnej komédii Jedeme na teambuilding.

Česi sa v marci tešili z veľkého medzinárodného úspechu na poli ženskej krásy, keď sa Krystyna Pyszková, takisto blondínka, stala víťazkou 71. ročníka medzinárodnej súťaže Miss World.

Sophia Hrivnakova Čítajte viac Po návrate z Miss World sa Hrivňáková teší zo svojho veľkého úspechu. Aké slová adresovala víťazke z Česka?

Uplynulý rok sa pre missku Sivákovú niesol najmä v znamení príprav na svetovú súťaž. „Keďže svetová súťaž je takým mojim detským snom, chcela som počas celého svojho obdobia kraľovania urobiť maximum pre to, aby som na svetovú súťaž išla pripravená na 200 percent a odprezentovala naše krásne Slovensko na vysokej úrovni,“ opisuje. S prípravou ide ruka v ruke aj fyzická kondícia, Siváková ju nepodcenila. „Poctivo som trénovala v posilňovni, s cvikmi mi pomáhal môj priateľ, trénovala som štyrikrát týždenne. Som typ, ktorému skôr vyhovuje posilňovňa než iné formy cvičenia.“

zväčšiť Prvá vicemiss Slovensko 2023 Petra Siváková. Foto: Nina Skalíková
Petra Sivakova foto Nina Skalikova 3 Prvá vicemiss Slovensko 2023 Petra Siváková.

Poctivú drinu zúročí aj pri promenáde v plavkách. Diskutovaná disciplína už z niektorých súťaží vypadla, na Miss Supranational sa finalistky ešte v plavkách po pódiu prejdú. „Organizátori ju poňali podobne, ako sme ju mali na Miss Slovensko, žena môže mať na sebe aj pléd. Pre mňa osobne promenáda v plavkách problém nepredstavuje.“

Miss Czech Republic 2023 Justýna Zedníková.
Miss Czech Republic 2023 Justýna Zedníková.
+2Miss Czech Republic 2023 Justýna Zedníková.

Celá súťaž trvá tri týždne, čo si vyžaduje aj značné množstvo šiat a doplnkov. Keďže Miss Supranational 2024 sa koná v susednom Poľsku, nemusí špeciálne riešiť veľkosť svojej batožiny, všetko sa zmestí do auta. „Mám zbalené asi štyri kufre, ale tým, že neletím lietadlom, ma kilogramy nijako neobmedzovali. Veď len moje šaty na finále vážia osem kilogramov, keďže sú vytvorené z kamienkov,“ opisuje.

zväčšiť Petra Siváková pred odchodom na Miss... Foto: Vlado Anjel
Petra Sivakova foto Vlado Anjel 2 Petra Siváková pred odchodom na Miss Supranational 2024.

Dni pred odchodom na svetovú súťaž Siváková stres nepociťuje, jej pocity sú skôr o radosti a zvedavosti. „Za seba viem, že som do príprav dala naozaj všetko a na súťaž idem vnútorne spokojná, že som urobila najviac čo som mohla, nech už to dopadne akokoľvek. Cítim, že ľudia ktorí ma poznajú vnímajú, ako som na sebe zapracovala,“ dodáva.

© Autorské práva vyhradené

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Miss Slovensko #Justýna Zedníková #Petra Siváková #Miss Supranational 2024

+ Žalúdočné problémy a stres liečte bylinkovým čajom zo šalvie a medovky.
Dávajte si pozor na dlhy, aby ste...

+ Povinnosť zúčastniť sa firemnej akcie prinesie ťažkosti s alkoholom.
Neexistujú žiadne obmedzenia, nejestvujú...