Slovenská móda: Sršňová vstúpila do sveta cirkusovej fantázie

Už štvrtú autorskú prehliadku tvorenú bezmála tridsiatkou modelov predstavila svetu slovenská dizajnérka Lenka Sršňová. Kolekciu nazvanú Magika Fantastika inšpiroval svet fantázie.

05.11.2012 10:22
Lenka Sršňová - jar-leto 2013 Foto:
Dizajnérka Lenka Sršňová sa vo štvrtej autorskej kolekcii inšpirovala svetom fantázie, rozprávky a cirkusovej estetiky. Farebné potlače sú jej dielom a tiež výsledkom práce textilného dizajnéra Juraja Straku.

„Moja tvorba je tentoraz výletom do sveta, v ktorom ožívajú zvieratá, rôzne magické tvary. Je to celé rozprávkové,“ uviedla pre Pravda.sk Sršňová.

Napriek tomu, že celú šou odštartoval cirkusový šašo a inšpirácia svetom cirkusu bola zjavná, autorka priznala, že do podobných zábavných „stánkov“ nechodí. „Nemám rada pohľad na zvieratá zavreté v klietkach. Ale využila som motív cirkusu ako sveta, v ktorom sa nachádza niečo farebné magické, zvláštne. A tiež plné farieb a slobody experimentovať,“ zhrnula dizajnérka, ktorá si časť látok prezentácie na jar a leto 2013 navrhla sama.

Dizajnérka Lenka Sršňová sa vo štvrtej...
Dizajnérka
		Lenka Sršňová sa vo štvrtej...
+7Dizajnérka Lenka
		Sršňová sa vo štvrtej...

Podobu ďalších materiálov pre ňu vytvoril aj textilný dizajnér Juraj Straka, ktorý pôsobí vo francúzskej firme Bucol. Na modelkách sa tak striedali kreácie s grafickými geometrickými potlačami kombinujúce odtiene sivomodrej a oranžovej so žltou. Nechýbali však ani výrazné kvetinové motívy, ktoré dopĺňali Sršňovej autorské kresby a motívy zvierat.

Dizajnérka Lenka Sršňová sa vo štvrtej... Foto: Branislav Šimončík
Lenka Sršňová - jar-leto 2013 Dizajnérka Lenka Sršňová sa vo štvrtej autorskej kolekcii inšpirovala svetom fantázie, rozprávky a cirkusovej estetiky. Farebné potlače sú jej dielom a tiež výsledkom práce textilného dizajnéra Juraja Straku.

Návrhárka, ktorej rukopis má už za posledné roky jasné kontúry, však ukázala, že dokáže zájsť aj do módy, v ktorej je vizuálna pestrosť tlmená a kladie sa dôraz skôr na strih alebo ľúbivú ženskosť. Aj preto si určite táto kolekcia, ktorú je možné už teraz zakúpiť na webovej stránke autorky, získala množstvo fanúšikov.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba

+ V týchto teplotách si so sebou berte fľašu s čistou vodou.
Naučte sa pracovať tímovo, nie len sám za seba....

+ Nejedzte dnes mastné potraviny, nespraví vám to dobre na žlčník.
Na svoju prácu môžete byť hrdý, ale patrilo by...