To je krása! Kidman aj Mulligan vzdali hold francúzskej elegancii

Cannes bude nasledujúcich dvanásť dní žiť filmom. A filmovými hviezdami. Tie prvé dorazili už v utorok, stredajšie popoludnie patrilo filmu Veľký Gatsby. Pred slávnostnou premiérou sa herci stretli s novinármi.

15.05.2013 16:58
Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan a režisér Baz... Foto: ,
Zľava: Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan a režisér Baz Luhrmann predstavili film Veľký Gatsby.
debata

Režisér Baz Luhrmann v spoločnosti Leonarda DiCapria, Carey Mulliganovej či Tobeyho Maguirea sa postavili pred objektívy reportérov z celého sveta, ktorí každoročne mieria do Cannes. Počet akreditovaných médií novinárov sa odhaduje každoročne na niekoľko tisíc.

Herečka Isla Fisher z filmu Veľký Gatsby...
Režisér Baz Luhrmann (vľavo) a herec Leonardo...
+5Zľava: Tobey Maguire, Carey Mulligan, Leonardo...

Ozdobou a jednou z najsledovanejších hviezd filmu na základe románu Francisa Scotta Fitzgeralda je britská herečka Carey Mulligan. Predstaviteľka Daisy Buchananovej nesklamala ani v stredu popoludní, keď sa obliekla do čierneho nohavicového overalu s výrazne architekturálnym oblým živôtikom. Modelom z dielne Balenciaga vzdala poctu francúzskej pôde, ktorá hostí filmové podujatie. Treba však podotkúť, že išlo o kreáciu z kolekcie, ktorú navrhol americký dizajnér Alexander Wang.

Od značky Alexander McQueen pochádzali zase šaty členky poroty Nicole Kidmanovej, ktorá sa fotografom spoločne s kolegami predstavili neskôr. Veľmi ženský a elegantný model pozdvihol jej prednosti.

Režisér Steven Spielberg a herečka Nicole... Foto: Reuters, JEAN-PAUL PELISSIER
Steven Spielberg a herečka Nicole Kidman Režisér Steven Spielberg a herečka Nicole Kidman sú v porote tohtoročného filmového festivalu v Cannes.

Gatsby, ktorý sa už od minulého štvrtka premieta v amerických kinách, sa stretol s rozpačitými reakciami. Pre tvorcov, či skôr filmové štúdio však sú určite pozitívnou správou najmä skvelé tržby. Prvý víkend priniesol na konto filmu vyše 50 miliónov dolárov len v Severnej Amerike. Po predstavení snímky v Cannes a následnom vstupe do kín v celom svete určite ešte pár desiatok miliónov pribudne.

debata chyba

+ Neprepadajte zlej nálade, všetko je tak ako má byť, zdravie máte v poriadku.
Pracovný spor sa dorieši vo váš...

+ Vaše srdce dostane poriadne zabrať, príčinou bude neopätovaná láska.
Napriek tomu, že sa zlepší...