Obrazom: Móda pozvaných Plesu v opere - ktoré dámy očarili?

, 12.01.2014 10:45

Štrnásty ročník Plesu v opere, ktorý pravidelne otvára plesovú sezónu na Slovensku, je za nami. Ako sa obliekli pozvaní hostia?

Lucia Hablovičová v spoločnosti a róbe Borisa...
Lucia Hablovičová v spoločnosti a róbe Borisa Hanečku. Autor: ORANGE

Na červenom koberci a neskôr aj v priestoroch historickej budovy Opery SND sa striedali dámy v kreáciách od domácich dizajnérov, zahraničných módnych domov, no nechýbali ani kúsky z požičovne.

Lucia
		Hablovičová v šatách z dielne
		Borisa...
Manželia
		Dagmar Hubová a Martin Huba.
+35Moderátor Matej Cifra,
		známy najmä
		pod...

Populárnejšie boli tento rok tmavšie a tlmenejšie farebné tóny. Vzhľadom na slávnostný charakter udalosti však nechýbali metalické zdobenia, flitre či krištály, ktoré zdobili zväčša korzetovú časť, no niekedy aj celú masívnu sukňu. Opera je miesto, ktoré sa nebráni ani troške dramatickosti a teatrálnosti.

Riaditeľka Plesu v opere Andrea Cocherová v...
Riaditeľka Plesu v opere Andrea Cocherová v šatách od Hany Převrátilovej. Autor: ORANGE

S dokonale vybalansovanou mierou ju predviedli dámy ako Lucia Hablovičová či Lucia Barmošová. Riaditeľka Plesu v opere Andrea Cocherová vyzerala veľmi príťažlivo a žensky v róbe od Hany Převrátilovej. Tehotná operná diva a moderátorka minuloročného plesu Adriana Kučerová musela zvládnuť úlohu obliecť svoje zaoblené bruško. S pomocou dizajnéra Roberta Bartolena, s ktorým spoločne vytvorili podobu šiat, sa jej to podarilo pôvabne.

Veľkolepo vyzerala v tyrkysovej róbe s čipkovaným a flitrami zdobeným živôtikom lekárka Alena Pálová. Nesklamala ani Andrea Heringhová, ktorá v čiernej kreácii s dramaticky aranžovanou kožušinou a účesom na spôsob 30-tych rokov minulého storočia bola neprehliadnuteľná.

Podnikateľ Boris Kollár s partnerkou Andreou...
Podnikateľ Boris Kollár s partnerkou Andreou Heringhovou. Autor: ORANGE

Niektoré ženy zaujali ozdobami vo vlasoch, či šperkmi. Našli sa aj také, ktorým viac než pompéznosť vyhovovala jednoduchosť a stavili skôr na jednoduché siluety a menšiu zdobnosť. V galérii vyššie si môžete pozrieť zatiaľ dostupné fotografie pozvaných žien. Postupne budeme pridávať ďalšie. Samostatný komplexnejší materiál o móde pozvaných prinesieme v pondelok na webe Koktail.pravda.sk.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#móda #červený koberec #Ples v opere #ako sa obliekli
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Strážte si to čo máte najcennejšie, nenechajte si to nikým vziať.
Nepanikárte ak niečo neviete,...

+ Urobte si čas aj na svoje zdravie, nestavajte ho na druhú koľaj.
Vaše sny nie sú definitívne preč, nájde...