Na podujatí nechýbali ústrední predstavitelia jednej z najúspešnejších filmových ság v histórii. Daniela Radcliffa, ktorý stvárňuje hlavného hrdinu, zdravili stovky fanúšikov a on ochotne rozdal pár podpisov a rozhovorov. Jeho kolega Rupert Grint, ktorý sa len nedávno zotavil z prasacej chrípky, bol na tom podobne.
Zdá sa však, že na pozíciu hlavnej hviezdy filmových spracovaní kníh Joanne K. Rowling sa v týchto týždňoch dostáva ústredná ženská predstaviteľka. Herečka Emma Watson alias Hermiona vyrástla rokmi do krásy a stal sa z nej ozajstný idol dievčat, ale aj objekt túžby mladých mužov.
Devätnásťročná Britka svojej povesti krásavice nezostala nič dlžná ani v New Yorku v slávnom Ziegfield Theatre. Hoci namiesto večernej róby si obliekla kožený top so zaväzovaním za krkom a úzku bielu sukňu, bez debaty patrila k najkrajším dámam na červenom koberci.
Slušnou konkurenciou jej však bola aj brunetka menom Jada Olive – priateľka ďalšieho herca z „potteroviek“ plavovlasého Toma Feltona. Ten dostane v šiestom filmovom pokračovaní s názvom Harry Potter a polovičný princ ešte väčší priestor než doposiaľ, ako naznačujú filmové plagáty ku kladným hrdinom ani tentoraz patriť nebude. V zostave hercov, ktorí sa upísali potterovskému projektu už pred časom, stále zotrváva aj Michael Gambon či Alan Rickman. Obaja poprední predstavitelia britskej kinematografie nechýbali na newyorkskej premiére.
Americký štart dlhočakávaného filmového projektu si užilo aj množstvo známych osobností z amerického šoubiznisu. Prišla herečka Vanessa Williams, držiteľka Oscara Marcia Gay Harden či speváčka Ashanti.
Réžie filmu Harry Potter a polovičný princ sa znovu ujal David Yates a okrem hlavných tínedžerských hrdinov v ňom nebude opäť chýbať ani Helena Bonham Carter, Maggie Smith alebo Robbie Coltrane.
Podľa Sarah Crompton z The Daily Telegraph je „jedinou úlohou šiesteho filmu pripraviť scénu pre ďalšie dve pokračovania“. Tie vzniknú zo záverečného dielu ságy Harry Potter a relikvie smrti, ktoré sa filmové štúdio rozhodlo rozdeliť na dve časti pre obsiahlosť knižnej predlohy. Určite však aj preto, aby predĺžilo možnosť zarábania „čarodejného“ projektu.