Sviatok filmu sa začal: Hviezdy vytiahli úchvatné róby, to musíte vidieť!

, 14.05.2014 21:52

Vo francúzskom letovisku Cannes sa v stredu začal 67. ročník prestížneho medzinárodného filmového festivalu.

Zľava: herečka Paz Vega (v šatách Elie Saab...
Zľava: herečka Paz Vega (v šatách Elie Saab Couture), herečka Nicole Kidman (v róbe Armani privé) a herec Tim Roth zdravia médiá a fanúšikov. Autor: SITA/AP, Alastair Grant

Do hlavnej súťažnej prehliadky síce bolo nominovaných 18 snímok, filmový sviatok ale po príchode hviezd po slávnom červenom koberci odštartoval tradične nesúťažným dielom, a to kontroverzným americkým filmom o bývalej monackej kňažnej Grace Kelly.

Herci Tim Roth a
		Nicole Kidman počas
		príchodu...
Čínska hviezda Zhang
		Ziyi.
+38Herečka a modelka
		Laetitia Casta si
		na...

Počas otváracieho ceremónialu, ktorým v sále sprevádzal francúzsky herec Lambert Wilson, pózovali na schodisku festivalového paláca napríklad francúzsko-talianska herečka Chiara Mastroianni, čínska hviezda Zhang Ziyi či herečka Adele Exarchopoulos, ktorá minulý rok získala Zlatú palmu spoločne s kolegyňou Leou Seydoux za výkon vo filme Život Adele.

Najväčšiu pozornosť ale vzbudila hollywoodska hviezda Nicole Kidman, stvárňujúcu titulnú úlohu v životopisnej dráme Grace, kňažná monacká. Monacká kniežacia rodina film bojkotuje a tvrdí o ňom, že skresľuje realitu. Niektoré prvé kritiky hovorí o „neuveriteľne hlúpej melodráme“ a „nudnom filme“. Bez ohľadu na to však Kidman absolvovala premiéru ako pravá hollywoodska diva – na túto príležitosť si obliekla luxusnú róbu z dielne Armani Privé a s úsmevom pózovala fotografom.

Čínska hviezda Zhang Ziyi.
Čínska hviezda Zhang Ziyi. Autor: SITA/AP, Joel Ryan

Slávnostný večer je však pravidelne prezentáciou pôvabu a štýlu a na červenom koberci ho bolo v stredu večer neúrekom. Už spomenutá Zhang Ziyi si napríklad obliekla extravagantnú róbu od Stephana Rollanda, ktorej vrch tvorilo akoby brnenie z lakovanej kože. Herečka Adele Exarchopoulos zvolila model s koženým topom od Louis Vuitton a prekvapila hĺbkou výstrihu.

Titul najsexi dámy večera si pravdepodobne vyslúžila Američanka Blake Lively, ktorá vo vínovej róbe Gucci predvádzala pod vysokým rozparkom dokonalé nohy. Všetky dámy však pravdepodobne bledli závisťou pri forme 76-ročnej Jane Fonda. Americká hviezda, ktorá je pravidelne hosťom kozmetickej značky – jednej zo sponzorov podujatia, sa objavila vo vínovej róbe Elie Saab Couture a vyzerala skvelo.

Herečka Blake Lively bola najsexi dámou večera.
Herečka Blake Lively bola najsexi dámou večera. Autor: Reuters, ERIC GAILLARD

Zoznam hostí dopĺňala napríklad herečka Alice Taglioni, modelky Karlie Kloss a Kendall Jenner či herečka Zoe Saldana a jej francúzska kolegyňa Audrey Tautou.

Nechýbala ani novozélandská režisérka Jane Campion, jej americká kolegyňa Sofia Coppola, francúzska herečka Carole Bouquet či americký herec Willem Dafoe, ktorí sú tento rok členmi odbornej medzinárodnej poroty rozhodujúcej o najbližšom držiteľovi Zlatej palmy. A ani v prípade dám z poroty sa nedalo hovoriť o tom, že by podcenili slávnostnú príležitosť. Boquet mala dokonca jednu z najdrahších rób – večernú toaletu Chanel Couture.

Herečka Jane Fonda v róbe z dielne Elie Saab...
Herečka Jane Fonda v róbe z dielne Elie Saab Couture. Autor: Reuters, REGIS DUVIGNAU

Fanúšikovia trilerov sa tešia na nedeľu, keď Sylvester Stallone, Harrison Ford, Mel Gibson a Arnold Schwarzenegger majú prísť do letoviska v tanku. Svojou šou budú propagovať svoj ​​nový akčný film Expendables 3, ktorý je pokračovaním komerčne úspešných dvoch predchádzajúcich filmov.

Zo súťažných filmov môže Zlatú palmu z Cannes pri odovzdávaní trofejí 25. mája získať napríklad aj domáca legenda Jean-Luc Godard za 3D snímku Adieu au langage (Zbohom jazyku), ktorý bol však natočený vo švajčiarskej produkcii.

Členka poroty - režisérka Sofia Coppola...
Členka poroty - režisérka Sofia Coppola vyzerala skvelo v minišatách Valentino. Autor: SITA/AP, Joel Ryan

Kanaďan David Cronenberg mieri do súťaže sa snímkou ​​Maps to the Stars, ktorý má na príbehu rodiny Weissových poodhaliť temnú stránku Hollywoodu. Kanada má v oficiálnej súťaži tento rok hneď tri filmy, rovnako ako Francúzsko. O Zlatú palmu totiž budú usilovať filmy Mommy (Mama) Xaviera Dolan a Captives (Zajatci) Atoma Egoyana.

Na najväčšom a zrejme najprestížnejšom medzinárodnom filmovom festivale usporiadanom na Francúzskej riviére sa objaví dohromady viac ako 1700 filmov. Väčšina zamieri na súbežne prebiehajúci filmový veľtrh.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Blake Lively #červený koberec #otvárací ceremoniál #Nicole Kidman #Jane Fonda #róby #haute couture #Cannes 2014
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nerobte dopredu paniku, nič nie je také zlé ako sa momentálne zdá.
Postupujte ďalej v kariére, nestojte na...

+ Neduste v sebe veci čo vás trápia, zverte sa s nimi niekomu.
Ak vás vaša práca nebaví, nájdite si inú,...