Fantaghiró aj krásna Klára z Pehavého Maxa: Takto starnú naše idoly!

05.09.2014 00:00

Boli diváckymi miláčikmi v takmer celej Európe. Pre Slovákov sa stali synonymom sviatočných chvíľ vďaka tomu, že ich filmy sa vysielali najmä v časoch sviatkov a prázdnin.

Alessandra Martinez na premiére filmu Hungry...
Alessandra Martinez na premiére filmu Hungry Hearts počas MFF v Benátkach. Autor: SITA, TONY GENTILE

Reč je o herečkách Barbare de Rossi a Alessandre Martinesovej, ktoré sa v uplynulých dňoch objavili na červenom koberci filmového festivalu v Benátkach. Ak vám náhodou mená nič nehovoria, možno vám pamäť osviežia názvy dvojice rozprávkových sérií Pehavý Max a strašidlá a Princezná Fantaghiró. Práve v nich sa tieto dve dámy zaskveli v minulosti a získali si srdcia malých aj veľkých divákov.

Predstaviteľka nebojácnej princeznej Fantaghiro – rímska rodáčka Martines oslávi už o pár dní 51. narodeniny. Na červenom koberci v Benátkach sa však predviedli vo vynikajúcej forme a pútala pozornosť honosnou róbou z kolekcie Giorgia Armaniho.

Herečka Alessandra Martines ako princezná...
Herečka Alessandra Martines ako princezná Fantaghiro (vľavo). Autor: RTVS

Mladistvejší kratší zostrih, nezameniteľný úsmev, ale aj hrdo prijaté vrásky, ktoré priniesol vek – tak dnes vyzerá dáma, ktorá bojovala o srdce svojho princa a zažívala dobrodružstvá, ktoré tešili detského diváka.

Jej kolegyňa Barbara de Rossi sa síce preslávila aj u dospelého publika – vďaka mnohým talianskym filmom či seriálu Chobotnica. Bol to však práve Pehavý Max a strašidlá od Juraja Jakubiska, ktorý z dnes už 54-ročnej dámy spravil idol mnohých dievčat a chlapcov.

Herečka Barbara de Rossi na filmovom festivale...
Herečka Barbara de Rossi na filmovom festivale v Benátkach. Autor: Profimedia.sk

Na červenom koberci v Benátkach sa objavila večná dlhovláska na premiéry filmu Tri srdcia. Husté kadere si stále pestuje ako oko v hlave, na tvári už vidieť prvé vrásky, no je celkom zjavné, že ani ona neprepadla mánii umelého skrášľovania. Hoci momentálne nakrúca už oveľa menej než pred rokmi, herečku stále v rodnom Taliansku diváci zbožňujú. Dôkazom je aj pozvanie na prestížny festival.

Herečka Barbara de Rossi ako lekárnička Klára...
Herečka Barbara de Rossi ako lekárnička Klára vo filme a seriáli Pehavý Max a strašidlá. Autor: RTVS

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#starnutie #Benátky #Barbara de Rossi #Alessandra Martines #Fantaghiro #Pehavý Max a strašidlá
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku