Státisíce si užili koncert pre veteránov s Rihannou či Metallicou

Vo Washingtone sa v utorok večer (dnes skoro ráno SEČ) uskutočnil obrí koncert desiatok popových a rockových hviezd vrátane napríklad Bruce Springsteena, Metallicy, Dava Grohla, Eminema či Rihanny na počesť amerických veteránov.

12.11.2014 14:39
Rihanna Foto: ,
Speváčka Rihanna vystúpila na koncerte na počesť vojnových veteránov počas Veteran´s Day.

Na pódiu neďaleko Bieleho domu sa pred státisícmi divákov objavili podľa zahraničných agentúr aj hollywoodske hviezdy Tom Hanks, Steven Spielberg a Meryl Streep.

Vstup na mimoriadnu akciu Concert of valor (Koncert za chrabrosť) bol zadarmo, ale organizátori vyzvali prítomných k dobrovoľným príspevkom pre vojnových veteránov, ktorí potrebujú pomoc. „Je to prvýkrát od môjho návratu domov, čo som sa cítil ocenený, a to mám 65 rokov. Zaobchádzali s nami ako so zločincami, keď sme sa vrátili domov. Nedali nám žiadnu slávnosť,“ povedal agentúre AP invalidný veterán z Vietnamu Bobby Monk.

Speváčka Rihanna vystúpila na koncerte na...
Medzi
		účinkujúcimi bol aj hudobník Bruce...
+3James Hetfield z kapely
		Metallica.

Prvý obrí koncert tohto druhu, ktorý prebiehal vo vlasteneckej atmosfére so štátnymi vlajkami Spojených štátov amerických, uniformami a štátnou hymnou, vysielala naživo televízna stanica HBO, ktorá svoje vysielanie počas koncertu uvoľnila aj pre divákov, ktorí nemajú jej predplatné.

Koncert začala Jennifer Hudson spevom americkej štátnej hymny. Vedenie HBO uviedlo, že Concert of valor sa môže stať každoročnou akciou.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #koncert #Rihanna #Dave Grohl #vojnoví veteráni

+ Dnes načerpáte energiu zo slniečka, ale nezabúdajte na opaľovací krém.
Nová práca vám otvorí nové možnosti,...

+ Starajte sa o svoje telo za každých okolností.
Dnes prežijete v práci nepríjemnú situáciu, vyriešte ju okamžite,...