Labudovský talent sa dedí po meči, potvrdí to aj Rukojemník v kinách

, 09.01.2015 00:00

Od štvrtka sa premieta v kinách nová česko-slovenská snímka Rukojemník. Jej tvorcovia ju slávnostne uviedli v stredu večer v jednom z bratislavských kín.

Tri herecké generácie pohromade - zľava: Marián...
Tri herecké generácie pohromade - zľava: Marián Labuda st., Richard Labuda a Marián Labuda ml. Autor: Barracuda Movie

Dej filmu, ktorý režíroval Juraj Nvota a scenár k nemu napísal Peter Pišťanek s Marianom Urbanom, sa odohráva v 60. rokoch minulého storočia. Do hlavnej úlohy tvorcovia obsadili syna Mariána Labudu mladšieho, Richarda Labudu.

Tri herecké
		generácie pohromade - zľava:
		Marián...
Herec Ady
		Hajdu.
+9Herečka Zuzana
		Vačková prišla na
		premiéru...

Malý Peter vyrastá v starostlivosti starých rodičov, jeho rodičia totiž emigrovali do Viedne a úrady im nepovoľujú získať syna späť. Peter sa však nevzdáva a za podpory najlepšieho kamaráta Ferka (Christopher Pauliny), pomalšieho spolužiaka či dievčiny, ktorú má rád a kvôli ktorej sa neváha kedykoľvek pobiť i so skupinkou čiernogardistov vyžívajúcou sa v utrpení slabších, neprestajne vymýšľa všakovaké spôsoby, ako sa dostať cez čiaru von.

Herečka Slávka Halčáková.
Herečka Slávka Halčáková. Autor: Barracuda Movie

Po boku Richarda Labudu si v snímke zahrali Milan Lasica a Libuše Šafránková a v dráme sa objavilo i mnoho ďalších známych slovenských a českých herečiek a hercov, medzi nimi napríklad Szidi Tobias, Ondřej Vetchý, Ady Hajdu, Robert Roth, Miroslav Noga, Ondřej Malý, Alexander Bárta či Slávka Halčáková.

Komediálnu drámu nakrúcali od júna 2013 do apríla 2014 v Bratislave i na rakúskom ľadovci Kaunertal. Milan Lasica pre film napísal a naspieval pieseň Šťastie, o hudbu snímky sa zas postarala Ľubica Malachovská Čekovská. „Režisér chcel odo mňa text piesne pre film, dal mi tému šťastie, ja som poslal ten text pani Ľubici a ona napísala podľa mňa krásnu pieseň, ale prinútila ma, že musím ja spievať, nedala mi na výber,“ poznamenal Lasica.

Režisér Juraj Nvota (vpravo) v rozhovore s...
Režisér Juraj Nvota (vpravo) v rozhovore s Milanom Lasicom. Autor: Barracuda Movie
#premiéra #film #Juraj Nvota #rukojemník #Milan Lasica #Richard Labuda
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Pokúste sa nejak posilniť vašu imunitu, prospeje vám to.
Peniaze požičajte aj rodine, avšak stanovte si...

+ Dávajte si pozor akú aviváž používate, mohla by škodiť vašej pokožke.
Nespoliehajte sa na svojich kolegov,...