V Kodani sa zišla šľachta! Kráľovná Letizia zatienila všetky dámy

16.04.2015 16:26

Kráľovská smotánka z celej Európy sa v stredu večer zišla na slávnostnej večeri pri príležitosti osláv 75. narodenín dánskej kráľovnej Margrethe. Bolo sa na čo pozerať.

Španielsky kráľ Felipe VI. priviedol do Kodane...
Španielsky kráľ Felipe VI. priviedol do Kodane svoju krásnu manželku - kráľovnú Letiziu. Autor: SITA/AP, Adrian Joachim

Hlavy monarchií či králi z jednotlivých krajín Európy vytiahli svoje slávnostné uniformy a ozdobili sa metálmi, boli to však najmä ich manželky, ktoré lákali pozornosť fotografov. Všetky dámy na spomenutej oslave boli totiž vystrojené do veľkolepých rób a ozdobené šperkmi za milióny.

Holandská kráľovná Maxima (v šatách
		Valentino...
Dánsky
		korunný princ Frederik a jeho
		manželka...
+5Dánsky princ Joachim a
		jeho manželka
		-...

Prirodzená ženská túžba byť aspoň na chvíľu princeznou sa v tomto prípade zhmotnila v dámach ako princezná Mary z Dánska či kráľovná Maxima z Holandska. Obe sa predviedli v luxusných modeloch z couture kolekcie a nechali ostatných obdivovať svoj takmer bezchybný vzhľad.

Jednou z najpôvabnejších „noviciek“ v kráľovskej zostave však bola španielska kráľovná Letizia – žena, ktorá je manželkou kráľa Felipeho a kedysi bola neurodzená a pracovala v televízii.

Dánska kráľovná Margrethe oslavovala 75....
Dánska kráľovná Margrethe oslavovala 75. narodeniny a pri tej príležitosti sa do Kodane zhŕkla šľachta a zástupcovia kráľovských rodín z celej Európy. Autor: Reuters, SCANPIX DENMARK

Na dánskej slávnosti však patrila medzi najelegantnejšie dámy, keď si obliekla nežnú čiernobielu kvetinovú róbu a doplnila ju honosnou tiarou.

Oslávenkyňa – kráľovná Margrethe bola v dobrej nálade a zdá sa, že sa stále teší veľmi dobrému zdraviu. Pritom je známa svojou láskou k cigaretám, vyfajčí vraj až tri škatuľky denne. Odmieta tiež používať mobilný telefón a internet, no zároveň je v Dánsku veľmi populárna. V posledných rokoch ju však vo verejnom živote často zastupujú synovia Frederik a Joachim s manželkami.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#šperky #oslavy #Dánsko #róby #kráľovná Letizia #kráľovná Margrethe
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nebuďte lenivý, namiesto večného spánku si radšej zacvičte.
Rozhodnite sa raz a navždy čo chcete v živote...

+ Starosti hoďte za hlavu a vychutnajte si príjemný deň.
Nevyužívajte ľudí okolo seba pre vlastný prospech,...