MFF Cannes sa začal: Uchvátila 54-ročná Moore aj zvodné topmodelky!

, 13.05.2015 20:54, aktualizované: 14.05.2015 00:58

V Cannes na juhu Francúzska v stredu večer odštartoval 68. ročník prestížneho medzinárodného filmového festivalu. A ako sa očakávalo, hneď prvý deň prímorské mestečko čelilo priam hviezdnemu náporu.

Úchvatná herečka Julianne Moore na červenom...
Úchvatná herečka Julianne Moore na červenom koberci. Autor: Reuters, REGIS DUVIGNAU

Na slávnostnú premiéru nesúťažného veľkofilmu režisérky Emmanuelle Bercotovej pod názvom Le Tete Haute dorazili členovia prestížnej festivalovej poroty, hlavné hviezdy filmu Sara Forestier, Catherine Deneuve a Benoit Magimel, ale najmä množstvo pozvaných prominentov z celého sveta. Neprehliadnuteľné boli najmä hollywoodske herečky, ktoré do Francúzska pricestovali predovšetkým ako ambasádorky známej kozmetickej značky – jedného z hlavných sponzorov akcie.

Herečka
		Julianne Moore v kreácii Armani Privé.
Medzi
		pozvanými hosťami bola aj modelka
		Noemie...
+49Modelka Emma
		Miller.

Američanka Julianne Moore, ktorá si tento rok prevzala Oscara za výkon vo filme Still Alice, získala cenu aj minulý rok v Cannes – za výkon vo filme Maps to the stars. V stredu večer jej ju slávnostne odovzdali a 54-ročná hviezda vyzerala dojato. A nielen to. Aj úchvatne. V róbe od Armani Privé pošitej pštrosím perím pôsobila étericky a neuveriteľne elegantne.

Herečka Natalie Portman (v Dior Couture) prišla...
Herečka Natalie Portman (v Dior Couture) prišla spoločne s manželom Benjaminom Millepiedom. Autor: Reuters, ERIC GAILLARD

Mooreovej kolegyňa Naomi Watts tiež stavila na efektné perie. Tvorilo dokonca celú masívnu sukňu na kreáciu haute couture z dielne Elieho Saaba. Menej pompézne, ale rovnako efektné boli pozvané topmodelky ako Doutzen Kroes, Karlie Kloss či Bar Refaeli. Vyzeralo to, akoby sa dohodli – všetky stavili na bielu, Klossovej kreácii z dielne Atelier Versace však drobné strieborné krištály.

Neprehliadnuteľná však bola herečka kenského pôvodu a ďalšia držiteľka Oscara v zozname stredajších hostí Lupita Nyong'o. Jej zelená plisovaná kreácia zdobená našitými kvetmi zo skla a plastu bola z ateliéru Gucci a na červenom koberci bola skutočne efektná. Naopak, minimalistické vyznenie mala žiarivo červená toaleta herečky Natalie Portmanovej, ktorá bola členkou hlavnej festivalovej poroty pred pár rokmi. Teraz prišla najmä ako oddaná manželka a usmievala sa spokojne po boku tanečníka a svojho muža Benjamina Millepieda.

Topmodelky Doutzen Kroes (vpravo) a Liya Kebede...
Topmodelky Doutzen Kroes (vpravo) a Liya Kebede pózujú na červenom koberci v Cannes. Prvá má róbu Atelier Versace, druhá šaty Louis Vuitton Autor: Reuters, REGIS DUVIGNAU

Zahanbiť sa nenechali ani dámy v porote, ktorá je tento rok bohatá na hereckú zostavu. Okrem Jake Gyllenhaala sú to až tri dámy – herečky Rossy De Palma, Sienna Miller a Sophie Marceau, ktoré budú rozhodovať s režisérmi Joelom a Ethanom Coenovcami, Guillermom del Toro a Xavierom Dolanom o víťazovi Zlatej palmy. Zostavu poroty dopĺňa speváčka a skladateľka Rokia Traore.

Do hlavnej súťažnej prehliadky bolo nominovaných 19 snímok z viac ako desiatich krajín. Zlatú palmu a ďalšie ceny oznámi deväťčlenná medzinárodná porota v závere festivalu 24. mája. V mieste konania dvanásťdňového festivalu púta pozornosť veľký plagát nad schodiskom festivalového paláca s portrétom Ingrid Bergmanovej. Švédska legenda svetovej kinematografie by sa tento rok dožila 100 rokov. Hrdinka z filmov Casablanca, Komu zvoní hrana či Plynové lampy zomrela v roku 1982 vo veku 67 rokov.

Zľava: Prezident festivalu Cannes Pierre...
Zľava: Prezident festivalu Cannes Pierre Lescure, predseda poroty Ethan Coen, členovia poroty - herečka Rossy de Palma, režisér Guillermo del Toro, speváčka Rokia Traore, režisér Xavier Dolan, herečka Sienna Miller, herec Jake Gyllenhaal, herečka Sophie Marceau a predseda poroty Joel Coen.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Reuters, ERIC GAILLARD

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Naomi Watts #Julianne Moore #Karlie Kloss #couture #róby #otvorenie #MFF Cannes #štart #Cannes 2015
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nenahovárajte si, že vám niečo je, sami si to tak privolávate.
Všetko dnes vyjde podľa vašich predstáv,...

+ Starosti hoďte za hlavu a vychutnajte si príjemný deň.
Nevyužívajte ľudí okolo seba pre vlastný prospech,...