Vera Wisterová: Moderovať Ples v opere je míľnik v mojej kariére

, 10.01.2016 12:03

Míľnik v moderátorskej kariére - tak nazvala Vera Wisterová sobotňajšiu príležitosť byť moderátorkou 16. Plesu v opere.

Moderátorka 16. Plesu v opere Vera Wisterová v...
Moderátorka 16. Plesu v opere Vera Wisterová v kreácii od Marcela Holubca. Autor: ORANGE

Ako pre Pravda.sk pôvabná dáma prezradila, splnil sa jej vlastne veľký pracovný sen. „Myslím, že to je sen pre väčšinu moderátoriek. Priznám sa, že aspoň môj sen to bol a je neuveriteľné, že sa splnil,“ vyhlásila Wisterová. „Cítila som veľký stres aj nervozitu, ale predsa len, keď som prichádzala do stredu tanečného parketu, priznám sa, užívala som si to. Ked nahratý hlas ohlásil Vera Wisterová – moderátorka 16. Plesu v opere, tak som si hneď spomenula na to, ako som bola malá a ako som moderovala a recitovala na Hviezdoslavových Kubínoch a toto bola fakt veľká satisfakcia,“ doplnila s úsmevom.

Prípravy na štart plesovej sezóny, v rámci ktorej zohrala ryšavka dôležitú úlohu, vraj prežívala celkom normálne. Kráčať v šľapajach hollywoodskych hviezd sa jej zatiaľ nepodarilo. „Som fanúšikom všelijakých kont rôznych známych herečiek na Instagrame a sledujem, keď sa ony pripravujú na ceremoniály ako Oscary alebo odovzdávanie Zlatých glóbusov,“ vysvetlila Wisterová. „Napríklad taká Kate Hudson tam vždy dá, že zobudila som sa, potom maska na tvár, potom, že medituje a ide cvičiť. Chcela by som to raz takto zažiť, ale to sa mi nepodarilo,“ s úsmevom komentovala Wisterová. „Z toho zoznamu som sa akurát učila text a absolvovala som zhruba tridsať až päťdesiat skúšok šiat s Marcelom Holubcom,“ uviedla pre Pravda.sk Wisterová.

Práve módna kreácia moderátorky večera patrí medzi najočakávanejšie momenty slávnostného večera. Spolupráca s Marcelom Holubcom zafungovala na jednotku a Wisterová sa predviedla v pompéznej veľkej večernej róbe s efektnými prvkami trblietavých detailov. Proces tvorby však podľa jej slov vôbec nebol priamočiary a ľahký. „Pre mňa bol veľký zážitok sledovať Marcela v kreatívnom výrobnom procese. To som ešte nezažila a už som spolupracovala s mnohými návrhármi. On šaty kreoval ako umelecké dielo,“ opísala Wisterová.

„Začali sme tak polopatisticky, že som prišla a povedala: Chcela by som mať odhalenú nohu, vyzerať tak trošku sexy, vyzerať žensky, dajme tomu, že diva. Toto boli moje charakteristiky, potom som mu dala obrázok Beoyncé a potom obrázok jej sestry Solange z nejakého odovzdávania cien,“ zaspomínala si moderátorka. „Marcel mi niečo načrtol. Myslím, že máme nejakých dvadsaťpäť kresieb, ak nie tridsať. A je to absolútne široká škála rôznych návrhov, pričom sa stále bavíme o jedných šatách. Z každej skúšky sme sa posúvali úplne inde, až nakoniec som to vzdala, pretože mi došlo, že na toto nemám kapacitu,“ pokračovala Wisterová.

Priznala, že hoci má rada módu a myslela, že môže do návrhu trošku hovoriť, po pár skúškach nechala všetko v rukách návrhára. „Po skúsenostiach a spolupráci s Marcelom Holubcom skladám klobúk a s veľkou pokorou môžem povedať, že obdivujem týchto majstrov módy a tvorcov, pretože proces je naozaj komplikovaný,“ dodala.

Manželia Beáta a Dano
		Danglovci.
Riaditeľka
		Plesu v opere Andrea Cocherová
		s...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#kariéra #Ples v opere #Marcel Holubec #moderátorka #Vera Wisterová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dnes sa zobudíte do pekného rána, pohyb a svieži vzduch pomôžu.
Pracovné nasadenie vám zabezpečí úspech a...

+ Zdravie a výbornú kondíciu využijete tým, že pôjdete darovať krv.
Budete podávať lepšie výkony a potom sa...