Dvanásť slávnych záberov z Cannes: Božská Sophia aj polonahý Arnie!

Svet filmu začína v stredu žiť najväčším sviatkom roka. Štartuje filmový festival v Cannes, ktorý každý rok sledujeme aj na Pravda.sk.

11.05.2016 11:09
debata
zväčšiť Rok 1962: Talianska herečka Sophia Loren v... Foto: SITA/AP, H. Babout
Cannes - festival - naj momenty - história - Sophia Loren Rok 1962: Talianska herečka Sophia Loren v spoločnosti Alaina Delona a Romy Schneiderovej prichádzajú v sprievode polície na filmový festival a čelia náporu fotografov.

Tohtoročný program je opäť bohatý na známe herecké a režisérske mená a tak sa médiá z celého sveta môžu tešiť na návštevy hviezd ako Charlize Theron, Julia Roberts, Kristen Stewart či Sean Penn alebo Marion Cotillard.

Rok 1956: Herečka Ingrid Bergman v obkľúčení...
Rok 1959: Americká herečka Kim Novak a jej...
+9Rok 1962: Talianska herečka Sophia Loren v...

Ide v poradí už o 69. ročník festivalu, ktorý patrí medzi najsledovanejšie podujatia svojho druhu. Jeho história je nesmierne bohatá a vďaka atmosfére prímorského letoviska aj nezameniteľná. My vám prinášame pohľad na dvanásť najzaujímavejších momentov festivalu už od roku 1956! Výber si pozrite nižšie, zvyšok obrázkov v galérii.

Rok 1977: Arnold Schwarzenegger

zväčšiť Rok 1977: Herec a kulturista Arnold... Foto: SITA/AP
Cannes - festival - naj momenty - história - Arnold Schwarzenegger Rok 1977: Herec a kulturista Arnold Schwarzenegger predvádza svoje svaly pred fotografmi a divákmi na pláži v Cannes pred uvedením filmu Pumping Iron.

Rok 1979: Joan Collins

zväčšiť Rok 1979: Britská herečka Joan Collins pózuje... Foto: SITA/AP, Jean Jacques Levy
Cannes - festival - naj momenty - história - Joan Collins Rok 1979: Britská herečka Joan Collins pózuje fotografom v Cannes pri uvedení filmu Mrcha.

Rok 1991: Madonna

Rok 1991: Speváčka Madonna v spoločnosti... Foto: SITA/AP, GILBERT TOURTE
Cannes - festival - naj momenty - história - Madonna Rok 1991: Speváčka Madonna v spoločnosti režiséra Aleka Keshishiana odchádza z premietania filmu S Madonnou v posteli.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #festival #Cannes #fotografia #história #Cannes 2016 #moment

+ Zamyslite sa nad veľkou dynamikou, ktorú máte v živote a trošku spomaľte.
Overte si platnosť...

+ Premýšľaním nad minulosťou len strácate možnosť myslieť do budúcnosti.
O svoje kreatívne nápady sa...