Praha žila módou, bez Slovákov to nešlo: Prišiel Hrivňák, bodovala Dara

30.03.2017 00:00

Móda vždy lákala známe tváre, a výnimkou nebolo ani podujatie, ktoré sa minulý týždeň konalo v Prahe.

Speváčka Dara Rolins a raper Rytmus pred...
Speváčka Dara Rolins a raper Rytmus pred prehliadkou Jakuba Polanku v Prahe. Autor: Profimedia

Už etablovaný pražský týždeň módy Mercedes Benz Prague Fashion Week sa stal za uplynulé roky platformou na prezentáciu tvorby českých aj slovenských tvorcov. Tentoraz priniesol prehľad kolekcií na sezónu jeseň-zima 2017. A celebrity pri tom, samozrejme, nechýbali. Na prehliadku Jakuba Polanku vyrazila napríklad speváčka Dara Rolins so svojím partnerom Patrikom Vrbovským, alias Rytmusom.

V rámci niekoľko dní trvajúceho programu sa na ňom prezentovali aj slovenskí rodáci Miro Sabo a Michael Kováčik. Druhý menovaný spojil svoju najnovšiu kolekciu aj s menom slávneho slovenského modela Filipa Hrivňáka. Tvár značiek ako Versace či Calvin Klein v Prahe absolvovala prehliadku, na ktorej slovenský dizajnér opäť pracoval s obľúbenou čiernou. Do strohosti a minimalizmu doterajšej tvorby však prepašoval aj nežnejšie momenty a akúsi ľahkosť v podobe splývavých a voľnejších, okolo tela vlajúcich materiálov.

Týždeň módy sa stal aj priestorom pre nadačný večer modelky Terezy Maxovej, vďaka ktorej si mohli hostia pozrieť aj prehliadku talianskeho návrhára Francesca Scognamiglia. Podporiť ho prišla aj poľská topmodelka Magdalena Frackowiack. Prezentáciu domácej návrhárky Zuzany Kubíčkovej zase korunovala účasť pravdepodobne najslávnejšej českej modelky – plavovlásky Karolíny Kurkovej.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Praha #móda #Tereza Maxová #Dara Rolins #Filip Hrivnák #týždeň módy #Karolína Kurková
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dávajte si pozor na psychickú únavu, tá je pre telo najhoršia.
Očakávajte poriadne ťažké pracovné obdobie,...

+ Doprajte si horúci kúpeľ alebo saunu na vaše unavené svalstvo.
Máte všetky vlastnosti, ktoré potrebuje...