Vražda v Orient exprese zlákala Müllerovú aj Karnasovú. Poirot je iný!

, 09.11.2017 13:45

Detektívna klasika Vražda v Orient Exprese z pera Agathy Christieovej sa už dočkala niekoľkých filmových spracovaní. To najnovšie malo premiéru aj v Bratislave.

Moderátorka Soňa Müllerová (druhá zľava) a...
Moderátorka Soňa Müllerová (druhá zľava) a Darina Abrahámová spoločne pózovali pri najatých hostesoch na premiére filmu Vražda v Orient Exprese.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Cinemart

Snímka režiséra Kennetha Branagha, ktorý zároveň stvárnil ústrednú postavu detektíva Hercula Poirota, je nabitý hviezdami a bude určite veľkým lákadlom pre divákov. Na bratislavské premietanie dorazili aj tí so statusom známych osobností.

Atmosféru temného konverzačného príbehu, na začiatku ktorého stojí vražda vo vlaku, si prišla vychutnať herečka Andrea Karnasová či moderátor Bruno Ciberej. Nechýbala však ani moderátorka Soňa Müllerová či spevák Thomas Puskailer.

Moderátorka Soňa Müllerová (druhá zľava)
		a...
Moderátor
		Bruno Ciberej si zapózoval
		s...
+5Herečka Andrea
		Karnasová.

Novinku podporili aj dvaja najatí figuranti, oblečení na spôsob dobových kostýmov z čias minulého storočia. Po ich boku sa striedali nielen známe tváre, ale zapózovali si s nimi aj bežní návštevníci.

Prvé kritiky na film sú zatiaľ priaznivé a oceňujú najmä menšie herecké party hviezd ako Johnny Depp, Michelle Pfeiffer či Penelope Cruz. Ak by ste si mysleli, že už vás nič nové na tomto príbeho nemôže prekvapiť, vedzte, že nie je celkom verný knihe. „Spoločnosť Agatha Christie Limited, ktorá spravuje autorkine práva, nám dovolila zmeniť začiatok, koniec a niektoré z postáv, čo sme aj urobili,“ prezradil médiám Kenneth Branagh. Aj jeho Poirot je vraj iný, než na akého boli diváci a fanúšikovia žánru zvyknutí.

Herečka Andrea Karnasová.
Herečka Andrea Karnasová.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Cinemart

„Mohli sme zvýrazniť niektoré prvky Poirotovej osobnosti, s ktorými sa podľa nás môže moderný divák stotožniť. V našom podaní nie je až taký švihák, ako skôr obsesívny týpek, ktorý puntičkársky vyžaduje správnu veľkosť vajíčok na raňajky alebo párne číslo hotelovej izby. Skrátka tú podivínsku stránku, ktorá by mohla ľudí osloviť – tak ako rozhodne oslovila mňa,“ doplnil Branagh.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#premiéra #Soňa Müllerová #Andrea Karnasová #Vražda v Orient exprese #Kenneth Branagh
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dobre sa obliekajte, dávajte si pozor, aby ste neprechladli a neochoreli.
Učte sa novým veciam, prospeje...

+ Za každých okolností si musíte urobiť čas na preventívnu prehliadku.
Peniaze nateraz neriešte, určite si...