Harry a krásna Meghan pred objektívmi! A pozrite sa na ten prsteň...

28.11.2017 11:00

Po ohlásení zásnub a svadby britského princa Harryho a americko-kanadskej herečky Meghan Markleovej sa partneri spoločne objavili v pondelok popoludní v záhrade Kensigtonského paláca.

Princ Harry a Meghan Markle počas ich...
Princ Harry a Meghan Markle počas ich oficiálneho fotografovania pred Kensingtonským palácom po ohlásení ich zásnub. Autor: SITA/AP, Matt Dunham

Pred objektívy fotografov a novinárov predstúpili ako snúbenci vôbec prvýkrát. Harry povedal, že je „nadšený“. Jeho snúbenica, ktorá prišla v bielom kabáte, uviedla, že je „taká šťastná“. Verejnosti ukázala tiež zásnubný prsteň.

Podľa agentúry AP sú v ňom aj dva diamanty, ktoré patrili Harryho matke, princeznej Diane. Na otázku, či bola žiadosť o ruku romantická, princ odpovedal, že „samozrejme“ bola.

Princ
		Harry a Meghan Markle počas
		ich...
Princ Harry
		a Meghan Markle počas
		ich...
+4Princ Harry a Meghan
		Markle počas
		ich...

V prvom spoločnom rozhovore, ktorý snúbenci poskytli BBC, hrdinka seriálu Kravaťáci uviedla, že bola – „akokoľvek to môže znieť naivne“ – absolútne nepripravená na mieru pozornosti, ktorú ich vzťahu venovali britské médiá.

Harry povedal, že plánujú mať v budúcnosti deti a prezradil aj podrobnosti o okamihu, kedy svoju nastávajúcu požiadal o ruku. Princ pokľakol pred svojou vyvolenou počas bežného večera, kedy sa „snažili upiecť kura“. Odpoveď prišla okamžite. „Nenechala ma ani dohovoriť,“ povedal Harry. Podľa Markleovej bola princovho žiadosť „prirodzená a veľmi romantická“.

Princ Harry a Meghan Markle počas ich...
Princ Harry a Meghan Markle počas ich oficiálneho fotografovania pred Kensingtonským palácom po ohlásení ich zásnub - detailný pohľad na zásnubný prsteň. Autor: SITA/AP, Dominic Lipinski

Markle sa narodila a vyrastala v Los Angeles, študovala v štáte Illinois a žila v Kanade. Jej otec je beloch, matka černoška. Pozornosť, akú médiá venovali jej rasového pôvodu, označila Markle za skľučujúcu.

Zaujímavosťou je, že herečka už raz vydatá bola. V roku 2011 sa vydala za filmového producenta Trevora Engelsona, s ktorým sa v roku 2013 rozviedla. „Kráľovná a vojvoda z Edinburghu majú z dvojice veľkú radosť a prajú im veľa šťastia,“ vyhlásil Buckinghamský palác. Harryho brat princ William a jeho manželka Kate uviedli, že sú z páru nadšení. K zásnubám princovi a jeho vyvolenej zablahoželala aj premiérka Theresa May. Aj rodičia budúcej nevesty prejavili radosť. Jej otec je hollywoodsky osvetľovač a matka pracuje ako učiteľka jogy a psychoterapeutka, napísala agentúra AP.

Princ Harry a Meghan Markle počas ich...
Princ Harry a Meghan Markle počas ich oficiálneho fotografovania pred Kensingtonským palácom po ohlásení ich zásnub.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Alastair Grant

Harry mal v minulosti najmenej dve vážnejšie známosti – s Chelsy Davyovou a Cressidou Bonasovou. V oboch prípadoch ale vzťahy stroskotali, podľa mnohých partnerky nezvládli nepretržitý záujem médií.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#svadba #snúbenci #prsteň #princ Harry #novinári #Meghan Markle
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Najskôr sa poriadne vyzdravte a až potom vymýšľajte ďalšie plány.
Dnes si ešte doma oddýchnite, v práci...

+ O svojom zdravotnom stave sa porozprávajte so svojim lekárom.
Dnes vás našťastie nečaká veľa povinností,...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk