Trápenie sa nad šatami aj ohováranie je plesový kolorit, myslí si Mňahončák

Slovenský herec Martin Mňahončák si užil sobotňajší Ples v opere vo výbornej nálade.

14.01.2018 16:18
debata (2)
Na Plese v opere sa objavil aj Martin Mňahončák... Foto: Ples v opere
Na Plese v opere sa objavil aj Martin Mňahončák s manželkou. Na Plese v opere sa objavil aj Martin Mňahončák s manželkou.

„Teším sa, že sme si s manželkou zatancovali. Priznávam, že nie som nejaký vyhľadávač tanca, napriek tomu, že som pred rokmi tancoval v Let's Dance – ale na tomto plese som si zatancoval. Tešil som sa aj z vystúpenia Dana Bártu a tešil som sa aj z každého vstupu pani Turzonovovej, ktorá bola moja pedagogička na škole a mám ju veľmi rád,“ poznamenal v rozhovore.

Ples v opere je pre herca významná spoločenská udalosť, ktorú sprevádzajú rôzne prípravy. „U nás chlapov je to, chválabohu, klasika, buď smoking, alebo frak, čo je fajn – máme vybavené. Dámy sa každý rok trápia, zháňajú a dávajú si šiť šaty a jedna druhú potom ohovárajú a napodobňujú. To je tiež asi taký kolorit, ktorý k tomu patrí. Moja manželka mala tiež ušité šaty, vyzerala v nich, samozrejme, veľmi dobre a kto si čo potom povie, to už je jeho vec. Myslím, že sa cítila spokojne a ja som bol tiež veľmi spokojný, to je najpodstatnejšie,“ podotkol Mňahončák.

Moderátorka večera Božidara Turzonovová s...
Z Prahy pricestoval na poslednú chvíľu Miroslav...
+77Speváčka Jana Kirschner.

Napriek tomu, že divadlo je jeho bežným pracovným prostredím, na Plese v opere sa dokázal podľa vlastných slov výborne zabaviť a na prácu takmer nemyslel. „Je to úplne iné, pretože takto poobliekaní s kolegami bežne nechodíme, ani naše manželky a priateľky takto nahodené väčšinou nechodia, je to taká špeciálna udalosť a je fajn, že je mimo robotu a že sa vieme aj takto oblečení uvoľniť,“ uviedol 40-ročný rodák zo Zborova, ktorý má do nového roka hneď niekoľko želaní.

„Jedno je tajné, to neprezradím. A inak prajem všetkým Slovákom, nech sú šťastní a spokojní a nech sa majú dobre. A nech u nás nikdy nedopadnú voľby tak, ako dopadli teraz v Čechách. A nech ľudia chodia to divadla, to je podstatné,“ vymenoval Mňahončák, ktorý momentálne pripravuje v rámci Kumšt production ďalší divadelný projekt. „V máji by mala byť premiéra, o necelý mesiac začíname skúšať,“ prezradil.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #divadlo #tanec #ples #Martin Mňahončák #smoking

+ Neberte na ľahkú váhu emócie druhých, mohlo by vás to mrzieť.
Naučte sa rozdeľovať si úlohy, aby ste...

+ Nepreháňajte to s opaľovaním na slniečku, hrozí spálenie a úpal.
V zamestnaní sa prejaví kolega, ktorý plánuje...