Na cenách BAFTA sa zotmie: Hviezdy znovu oblečú čierne róby!

02.02.2018 16:00

Známe britské herečky sa plánujú obliecť do čierneho na tohtomesačné slávnostné udeľovanie cien Britskej akadémie filmového a televízneho umenia (BAFTA), aby tak podporili kampaň Time's Up (Čas vypršal) proti sexuálnemu obťažovaniu. Vo štvrtok o tom informovala agentúra AP.

Herečka Emma Watson (vpravo) prišla na...
Herečka Emma Watson (vpravo) prišla na vyhlásenie cien Zlatý glóbus s aktivistkou Marai Larasi. Na ceny BAFTA tiež príde v čiernej farbe. Autor: SITA/AP, Jordan Strauss

Herečky Emma Watson, Daisy Ridley, Keira Knightley a Emma Thompson patria k umelkyniam, ktoré podporujú toto gesto. Táto akcia bude nasledovať po podobnej kampani na januárovom odovzdávaní amerických filmových a televíznych cien Zlaté glóbusy.

V liste zaslanom osobnostiam, ktoré sa majú 18. februára zúčastniť na odovzdávaní cien BAFTA, sa uvádza, že prísť v čiernom oblečení bude „silným, spájajúcim a jednoduchým“ prejavením podpory tých, čo zažili sexuálne obťažovanie či zneužívanie.

Keď minulý mesiac oznámili nominovaných na ceny BAFTA, organizátori uviedli, že znepokojujúce odhalenia o množstve vplyvných mužov v zábavnom priemysle sa môžu stať „urýchľovačom skutočnej, trvalej zmeny“.

Slávnostné odovzdávanie cien BAFTA v londýnskej Royal Albert Hall bude moderovať anglická herečka, bývalá modelka, autorka a ľudskoprávna aktivistka Joanna Lumley.

Pozrite si čiernu módu na cenách Zlatý glóbus!

Herečka
		Jessica Biel v šatách Dior
		Couture.
Herec Hugh
		Grant a jeho partnerka Anna
		Eberstein.
+69Herečka Saoirse Ronan v
		kreácii Atelier
		Versace.
#šaty #móda #čierna #BAFTA #sexuálne obťažovanie #jednota #Time´s Up
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nekonzumujte dnes toľko sladkostí, nechajte telo oddýchnuť.
Úspech máte na dosah, skúste sa trochu viac...

+ Vašu kondíciu a psychickú pohodu by vám mohol závidieť nejeden človek.
Dnes stratíte, zajtra môžete...