Slovenky Evelyn a Rakovská žiarili v Berlíne, Tlmočník má zmiešané reakcie

, 25.02.2018 10:56

Deň pred vyhlásením držiteľa ceny Zlatý medveď na filmovom festivale v Berlíne sa v nemeckej metropole predstavila aj slovenská delegácia. S filmom Tlmočník.

Herečky Anna Rakovská (vľavo) a Eva...
Herečky Anna Rakovská (vľavo) a Eva 'Evelyn' Kramerová na premiére filmu Tlmočník v Berlíne. Autor: Profimedia

Koprodukčná snímka Martina Šulíka spojila na plátne dve veľké európske hviezdy – rakúskeho herca Petra Simonischeka a českého herca a režiséra Jiřího Menzela. Druhý menovaný na prezentácii chýbal, keďže údajne čelí zdravotným ťažkostiam a musel byť hospitalizovaný.

Evelyn Kramerová
		(vľavo) a Anna Rakovská
		sa...
Režisér Martin Šulík
		počas jedného z rozhovorov.
+3Delegácia filmu
		Tlmočník slovenského
		režiséra...

Simonischek mal však namiesto Menzela na červenom koberci silnú podporu zo Slovenska – dve mladé a talentované herečky. Reč je o Anne Rakovskej a Eve Kramerovej, známej azda viac pod pseudonymom Evelyn. Obe si vo filme zahrali a obe si užili aj nemeckú premiéru v poriadnom festivalovom duchu – vo večerných šatách a obklopení bleskami fotoaparátov. Na festivale, samozrejme, nechýbal ani Šulík a producent Rudolf Biermann.

Film sa dočkal pozitívnych, ale aj zmiešaných reakcií. Niektorí kritici boli nadšení zo súhry dvojice hlavných predstaviteľov, ale prekážali im medzery v scenári aj melodramatický obrat, ktorý údajne prináša konvečnosť a veľmi nedôveryhodný záver snímky.

Herec Peter Simonischek na premiére...
Herec Peter Simonischek na premiére koprodukčného filmu Tlmočník na filmovom festivale v Berlíne.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Markus Schreiber

Na sobotňajšom ceremoniáli, kde vyhlásili hlavných víťazov, snímka neuspela. Víťazom Zlatého medveďa sa stal rumunský film Nedotýkaj sa ma. Cenu za najlepšiu réžiu získal americký režisér Wes Anderson za animovaný film Psí ostrov. Najlepšou herečkou sa stala Ana Bruno a hercom Anthony Bajón. Veľkú cenu poroty si odniesla poľská snímka Twarz (Tvár) od Malgorzaty Sumovskej.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#finále #Martin Šulík #víťazi #tlmočník #Berlinale #Evelyn #Anna Rakovská
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku