Začal sa slávny festival: Penelope Cruz šliapla vedľa, ohúrili dámy z poroty

, 08.05.2018 20:30

V utorok sa začal 71. ročník Medzinárodného filmového festivalu v Cannes.

Herečka Julianne Moore na filmovom festivale v...
Herečka Julianne Moore na filmovom festivale v Cannes počas slávnostného otváracieho ceremoniálu. Autor: SITA/AP, Joel C Ryan

Festival na Francúzskej riviére otvorila dráma Todos lo saben (Všetci vedia), ktorú nakrútil iránsky režisér Asghar Farhadi. Vo filme, ktorý má anglický názov Everybody Knows, si hlavné role zahrali Penélope Cruz a Javier Bardem.

Práve prítomnosť hviezdneho manželského páru bola lákadlom aj pre fotografov a médiá počas utorňajšieho slávnostného otvorenia. Na červenom koberci však tentoraz Cruz príliš nezažiarila – obliekla si róbu, ktorá pôsobila neforemne a priam gýčovo.

Herečka
		Isabelle Adjani, ktorá má 62
		rokov,...
Herečka
		Cate Blanchett, šéfka
		festivalovej...
+26Herečka Chiara
		Mastroianni v kreácii
		Saint...

Našťastie, o očarujúce módne kreácie a pôvab dám nebola núdza – postarali sa o to najmä tri členky festivalovej poroty, jedna z nich dokonca jej prezidentka. Reč je o Cate Blanchettovej, Kristen Stewartovej a Ley Seydouxovej.

Austrálska dvojnásobná držiteľka Oscara Blanchett zvolila róbu z dielne Armani Privé a vyzerala naozaj očarujúco. Jej mladšie kolegyne spolupracovali tiež s európskymi dizajnérskymi domami. Stewartovú obliekol Chanel a plavovláska Seydoux, známa tiež ako Bond-girl, vyzerala superzvodne v priehľadnej trblietavej róbe Louis Vuitton.

Manželia Penelope Cruz a Javier Bardem uviedli...
Manželia Penelope Cruz a Javier Bardem uviedli spoločne prvý súťažný film pod názvom Všetci vedia. Autor: Reuters, ERIC GAILLARD

Na červenom koberci už tradične nechýbali zástupcovia domácej kinematografie, ani slávne krásky, ktoré do Cannes cestujú často ako reklamné ambasádorky značiek. Či už kozmetických, módnych alebo napríklad klenotníckych. Tento rok úvod patril Julianne Mooreovej, čínskej herečke Fan Bingbing či superluxusným náhrdelníkom v tvare hada ozdobenej Romee Strijdovej.

Herečka a členka poroty Lea Seydoux v kreácii...
Herečka a členka poroty Lea Seydoux v kreácii Louis Vuitton. Autor: Reuters, ERIC GAILLARD

O hlavnú cenu – Zlatú palmu – sa tento rok uchádza 21 snímok. Počas festivalu bude mať premiéru aj akčná dobrodružná fantasy snímka Solo: A Star Wars Story režiséra Rona Howarda. Premietnu ju 15. mája, teda deväť dní predtým, ako sa dostane do slovenských kín. Festival potrvá do 19. mája.

Podujatie tento rok zatieňuje pád filmového producenta Harveyho Weinsteina, ktorý bol dve desaťročia jeho neodmysliteľnou súčasťou. Okrem sexuálneho násilia vo filmovom priemysle je témou aj diskriminácia. Iba tri vybrané súťažné snímky nakrútili ženy.

Zľava: Členky hlavnej festivalovej poroty na...
Zľava: Členky hlavnej festivalovej poroty na MFF Cannes - Kristen Stewart, Lea Seydoux, šéfka poroty Cate Blanchett a režisérka Ava Duvernay a Khadja Nin. Autor: SITA/AP, Joel C Ryan

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#premiéra #porota #Penelope Cruz #krása #festival #červený koberec #Cate Blanchett #Cannes 2018 #Cannes
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Choďte dnes do prírody a začnite ju konečne vnímať naplno.
Budete momentálne v stresových situáciách,...

+ Samota vám určite prospeje, prídete na nové nápady, ktoré zrealizujete.
Dnes sa vám niečo veľmi podarí,...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk