Neznáma hore bez aj protestujúci Rusi: Večer v Cannes bol divoký!

10.05.2018 14:36

Hneď dva filmy, ktoré vyvolávali záujem ešte pred samotnou premiérou, mali v stredu večer svoju chvíľu na slávnostnom gala v Cannes.

Herečka Irina Starshenbaum (v kreácii Chanel...
Herečka Irina Starshenbaum (v kreácii Chanel Haute Couture), rodáčka z Moskvy, ktorá účinkuje vo filme Leto, vytiahla na červenom koberci transparent na podporu väzneného ruského režiséra Kirilla Serebrennikova. Okolo nej časť štábu filmu Leto.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Reuters, STEPHANE MAHE

Do festivalového diania vstúpila Keňa s príbehom Rafiki, v ktorom sa odohráva lesbická romanca. V domácej krajine je snímka pre svoj obsah zakázaná. Ešte viac pozornosti si však uchmatol pre seba film Leto v réžii väzneného Kirilla Serebrennikova.

Snímku prišla predstaviť herečka Irina Starshenbaum či herci Tee Yoo a Roman Bilyk a hoci ochranka z červeného koberca vykázala protestujúcich s veľkými transparentmi s nápismi „Osloboďte Serebrennikova“, hercom to zakázať nemohli.

Speváčka Shy'm sa tiež predviedla v
		priehľadnej...
Neznáma
		návštevníčka filmového festivalu
		v...
+3Herečka Irina
		Starshenbaum (v kreácii
		Chanel...

Priamo na červenom koberci chytila do rúk transparent pôvabná Irina oblečená do luxusnej róby Chanel Couture. Aj priamo na nej mala pripnutý odznak s podobizňou známeho ruského tvorcu, ktorý je v domácom väzení a má zákaz činnosti.

Stredajší večer, ktorého prvá časť patrila filmu Yomeddine a kráskam ako Irina Shayk či Julianne Moore, však poznamenalo aj celkom neočakávané spestrenie. Na červenom koberci sa totiž objavila neznáma dáma, ktorá sa predviedla v priehľadnom tope a odhalila poprsie. Predvádzala ho akoby sa nechumelilo…

Neznáma návštevníčka filmového festivalu v...
Neznáma návštevníčka filmového festivalu v Cannes predviedla odhalené poprsie. Autor: Reuters, STEPHANE MAHE

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#protest #Kirill Serebrennikov #hore bez #Cannes 2018 #Cannes
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dnešný deň bude pre vás úplne pohodový bez akýchkoľvek bolestí.
Dnes vám nepôjde všetko tak, akoby ste si...

+ Starajte sa aj o členov vašej rodiny a kontrolujte ich aspoň telefonicky.
Budete musieť dnes vycestovať...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk