Módna ikona, herečka aj filantropka - koho si to vlastne princ Harry berie?

Americká herečka Meghan Markle (36), ktorá sa v sobotu 19. mája vydá do britskej kráľovskej rodiny za princa Harryho, si po jeho boku už stihla vybudovať imidž módnej ikony.

18.05.2018 00:00
Meghan Markle na zábere z 19. apríla 2018. Foto: ,
Meghan Markle na zábere z 19. apríla 2018.
debata (4)

Čo ste možno o budúcej manželke britského princa nevedeli?

 • Markle sa narodila belošskému otcovi a Afroameričanke 4. augusta 1981 v Los Angeles, kde aj vyrástla. Jej matka Doria Loyce Ragland je sociálna pracovníčka a inštruktorka jogy.
 • Po absolvovaní herectva a medzinárodných štúdií na súkromnej ​​Severozápadnej univerzite v roku 2003 začala dostávať drobné role a medzi zákazkami si privyrábala ako kaligrafka na voľnej nohe.
Herečka Meghan Markle v roku 2016 počas...
Meghan Markle (vľavo) a modelka Petra Nemcová...
+18Cara Santana a Meghan Markle (vpravo) na módnej...
 • Stvárnila menšie úlohy v niekoľkých amerických televíznych seriáloch. Ako herečka je známa hlavne zo seriálu z právneho prostredia Kravaťáci (Suits), kde hrá atraktívnu sekretárku Rachel Zaneovú, v seriáli účinkovala v rokoch 2011 – 2018.
 • V roku 2004 začala Markle chodiť s hercom a producentom Trevorom Engelsonom, vzali sa v roku 2011, po dvoch rokoch sa rozviedli. S princom Harrym sa zoznámila na schôdzke, ktorú im dohovoril spoločný priateľ, chodia spolu od roku 2016. V novembri 2017 sa zasnúbili a Meghan oznámila, že končí s herectvom. Teraz ju čaká rola členky kráľovskej rodiny.
 • V rámci príprav na toto obdobie tento rok v januári zrušila všetky svoje účty na sociálnych sieťach, kde predtým s obľubou zdieľala rad detailov zo svojho súkromného života. Už vlani v apríli zrušila webovú stránku The Tig, kde predtým uverejňovala svoje lifestylové príspevky.
 • V rámci príprav na svadbu tiež Markleovú tento rok 6. marca arcibiskup z Canterbury Justin Welby pokrstil.
 • Je blízkou kamarátkou tenistky Sereny Williamsovej.
 • Ako priateľka princa Harryho sa razom stala módnou ikonou. Keď vlani 1. decembra zistil výrobca kanadskej odevnej značky Mackage, že jeden jeho model sa cez noc vypredal, dôvodom bola práve Markle. V tomto kabáte si vyšla na prvú verejnú vychádzku s princom Harrym, a následne zmizli všetky kabáty tejto značky a modelu vo viac ako dvadsiatich krajinách na troch kontinentoch bleskurýchlo z obchodov.
Meghan Markle a jej niekdajší manžel, producent... Foto: Profimedia
Trevor Engelson Meghan Markle a jej niekdajší manžel, producent Trevor Engelson.
 • Na tejto vychádzke mala Meghan tiež malú kabelku škótskej značky Strathberry. Kabelka sa na internete vypredala za 11 minút. A podobne je to aj mnohými ďalšími odevmi, čo si oblečie.
 • Od novembra 2016 do apríla 2017 prezentovala odevy kanadskej odevnej značky Reitmans.
 • Spoločne s princom Harrym sa Markle angažuje v charite. Napríklad vlani v septembri sa v Kanade spolu prvýkrát oficiálne objavili na verejnosti pri príležitosti charitatívnej súťaže invalidných vojnových veteránov.
zväčšiť Herečka Meghan Markle a jej kolega Patrick J.... Foto: USA Network
suits, kravaťáci, meghan markle, patrick j. adams, Herečka Meghan Markle a jej kolega Patrick J. Adams na zábere zo seriálu Kravaťáci.
 • Tento rok v januári vypukla v britskej protieurópskej Strane nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP) aféra okolo rasistických výrokov milenky jej šéfa, Henryho Boltona, na adresu Markleovej. Tá podľa britskej tlače opísala herečku a budúcu vojvodkyňu ako „hlúpu nánu“ a dodala, že „poškvrní našu kráľovskú rodinu.“ Taktiež označila černochov za škaredých. Marney sa neskôr ospravedlnila, ale zároveň povedala, že jej slová boli vytrhnuté z kontextu. Strana UKIP jej pozastavila členstvo.
 • Po svadbe by mohla herečka získať šľachtický titul vojvodkyne zo Sussexu. Podľa tradície britská kráľovná udeľuje v deň svadby šľachtický titul mužskému členovi kráľovskej rodiny. Voľný je práve titul vojvodu zo Sussexu, ktorý pravdepodobne dostane Harry.

© Autorské práva vyhradené

4 debata chyba
Viac na túto tému: #profil #herečka #štýl #ikona #Meghan Markle #svadba princa Harryho