Demi Moore, fešák Robbie aj krásne vojvodkyne - toto sú hostia kráľovskej svadby

, 12.10.2018 12:21

Na svadbu britskej princeznej Eugenie a jej snúbenca Jacka Brooksbanka, ktorí sa v piatok sobášia v Kaplnke svätého Juraja v anglickom Windsore, prišli mnohí celebritní gratulanti.

Robbie Williams, jeho manželka Ayda Field a...
Robbie Williams, jeho manželka Ayda Field a svokra Gwen Field prišli na svadobný obrad spoločne. Autor: SITA/AP, Aaron Chown

Predpokladalo sa, že na svadbu vnučky kráľovnej Alžbety II. príde približne 850 hostí, medzi ktorými by mali byť napríklad Robbie Williams s manželkou Aydou Field, Ellie Goulding, Cara Delevingne, Cindy Crawford, James Blunt s manželkou Sofiou Wellesley, David a Victoria Beckhamovci či George a Amal Clooneyovci.

Britský
		princ William a Kate, vojvodkyňa
		z...
Modelka
		Cara Delevingne na svadbe
		princeznej...
+33Holly Candy v kreácii
		Ralph & Russo.

Posledné z mien sa síce na oslave neobjavili, no prišla napríklad herečka Demi Moore alebo topmodelka Naomi Campbell. Rovnako ako na svadbe princa Harryho nechýbali ani tu jeho bývalé partnerka – Chelsy Davy a herečka Cressida Bonas.

Samozrejme, medzi hosťami nemohli chýbať ani členovia kráľovskej rodiny a práve „ostrosledované“ vojvodkyne. Kým Meghan stavila na tmavomodrú kreáciu, jej švagriná Kate žiarila vo výraznej malinovej farbe a vyzerala skutočne očarujúco.

Modelka Naomi Campbell (vľavo) vyzerala...
Modelka Naomi Campbell (vľavo) vyzerala úchvatne v kreácii Ralph & Russo Couture. Autor: SITA/AP, Matt Crossick

Pre všetky prítomné dámy bolo však v piatok trošku problémom počasie. Vietor fúkal totiž tak silno, že niektorým narobil problémy so šatami a najmä z klobúkmi. Tie sú súčasťou povinného dress-code na svadobných pozvánkach a do kaplnky svätého Juraja bez nich nemohla vstúpiť ani jedna dáma.

Snúbenci pozvali na svoj veľký deň tiež 1 200 zástupcov širokej verejnosti, zástupcov charít, ktoré podporujú, zástupcov windsorskej komunity a deti zo škôl, ktoré navštevovala princezná. Všetci zmienení pozvaní budú majú možnosť vidieť prichádzať hostí a samotný obrad im sprostredkuje živý prenos v areáli hradu.

Vojvodkyňa Meghan zo Sussexu prichádza na...
Vojvodkyňa Meghan zo Sussexu prichádza na svadobný obrad.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Reuters, POOL

Hlavnou družičkou nevesty je jej sestra princezná Beatrice a svedkom ženícha zase jeho brat Thomas. Princeznú Eugenie bude k oltáru sprevádzať viacero detí. Medzi nimi budú deti vojvodu a vojvodkyne z Cambridgea princ George a princezná Charlotte, dcéra Zary a Mikea Tindallovcov Mia Tindall, jej sesternice Savannah a Isla, krstná dcéra Eugenie Maud Windsor, dcéra Robbieho Williamsa Theodora a syn priateľov budúcich manželov Louis de Givenchy.

Svadobný obrad povedie windsorský dekan David Conner, ktorý tiež bude mať kázeň. Počas obradu zaspieva dve skladby Andrea Bocelli a hudobný sprievod na sobáši dotvoria aj členovia Royal Philharmonic Orchestra. Súčasťou bohoslužby bude aj osobná modlitba, ktorú napísal arcibiskup z Yorku John Sentamu.

Princezná Beatrice (vpravo) a jej mama Sarah...
Princezná Beatrice (vpravo) a jej mama Sarah Ferguson.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Reuters, TOBY MELVILLE

Po spomínanom sprievode sa dvojica zúčastní na recepcii v Sále svätého Juraja na Windsorskom hrade, ktorej hostiteľkou je kráľovná Alžbeta II. Nasledovať bude večierok v Royal Lodge – oficiálnom sídle otca nevesty princa Andrewa, vojvodu z Yorku. Rodiny snúbencov platia za súkromné aspekty svadby, píše BBC.

Dvojica, ktorá sa zoznámila pred niekoľkými rokmi počas lyžovačky, sa zasnúbila v januári v Nikarague. Eugenie si po svadbe ponechá svoj titul a bude mať možnosť rozhodnúť sa, či si vezme manželovo priezvisko.

Princezná Eugenie je mladšou dcérou princa Andrewa, druhého syna kráľovnej Alžbety II., a jeho bývalej manželky, vojvodkyne z Yorku Sarah Ferguson. Je deviatou v línii následníctva na britský kráľovský trón. Princezná je patrónkou viacerých charitatívnych organizácií, ako napríklad Teenage Cancer Trust, European School of Osteopathy či Elephant Family.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#vojvodkyňa Kate #svadba #Robbie Williams #Naomi Campbell #Demi Moore #Windsor #hostia #kráľovská svadba #princezná Eugenie #vojvodkyňa Meghan
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zabudnite na diéty, dôležité je aby ste sa sami cítili dobre vo svojom tele.
Udržiavajte si určitý odstup...

+ Je dôležité aby ste sa sami cítili dobre vo vlastnom tele, myslite na to.
Dokončite si svoju začatú prácu,...