Silné ženy vyrazili na gala! Portman či Newton razia cestu aj iným

15.10.2018 16:31

Je to rok, čo svet ovládlo hnutie MeToo, ženské hnutie nabralo na sile a výrazne mu k tomu pomohli najmä známe osobnosti.

Herečka Natalie Portman v kreácii Christian Dior.
Herečka Natalie Portman v kreácii Christian Dior. Autor: SITA/AP, Jordan Strauss

Herečka Natalie Portman, ktorú ocenili cez víkend na akcii magazínu Variety, má dokonca vlastný program.

Americko-izraelská hviezda si prišli prevziať jednu z cien večera za svoje filantropické aktivity, ale aj angažovanie sa v spoločenských a sociálnych otázkach. Pri tej príležitosti navrhla všetkým, ktorí počúvali jej prejav, aby sa veci pokúsili zmeniť.

Herečka
		Alyssa Milano na podujatí
		Variety's...
Herečka
		Natalie Portman v kreácii Christian Dior.
+6Modelka a bývalá Miss
		Universe Olivia Culpo.
		V...

Portman, oblečená do šiat Dior, hovorila napríklad o tom, že by filmoví producenti či ľudia z filmovej brandže mali zamestnávať viac žien a tiež upozornila na to, že je neprípustné, aby im ubližovali alebo ich nejakým spôsobom využívali. Zožala veľký potlesk.

Herečka Thandie Newton bola neprehliadnuteľná v...
Herečka Thandie Newton bola neprehliadnuteľná v bodkovanom vzore. V šatách od Caroliny Herrery. Autor: SITA/AP, Jordan Strauss

Akcia magazínu Variety bola plná známych tvárí, medzi nimi nechýbala napríklad komička Tiffany Haddish či speváčka Bebe Rhexa. Pozornosť strhla na seba aj Thandie Newton, britská hviezda seriálu Westworld, ktorá pred časom zaujala vyjadreniami o tom, ako zabojovala aj s kolegyňami o rovnaké platové podmienky ako majú muži u stanice HBO, ktorá projekt produkuje.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#ženy #Natalie Portman #Thandie Newton #Variety #MeToo #silné ženy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku