Móda Grammy: Gaga na jednotku, Katy Perry ako zo sci-fi, Klum opäť vedľa

, 11.02.2019 06:41

Hotovou prehliadkou najčerstvejších modelov haute coutury módy sa stal 61. ročník vyhlásenia cien Grammy v Los Angeles.

Spevácke kolegyne Jennifer Lopez (vľavo) a Lady...
Spevácke kolegyne Jennifer Lopez (vľavo) a Lady Gaga. Autor: Reuters, LUCY NICHOLSON

Na červenom koberci sa objavilo niekoľko slávnych žien, ktoré pritiahli pozornosť objektívy. Nesklamali najmä známe hudobné divy.

Napríklad speváčka Jennifer Lopez si obliekla bielu tubu s ľadovým nádychom s výšivkou z kryštáľov, ktorú doplnil masívny klobúk. Ktohovie, aký s ním mala výhľad na dianie na pódiu v sále, ale každopádne sa radila medzi najodvážnejšie dámy večera.

Speváčka Alessia
		Cara a jej šaty Self
		Portrait.
Zvodná Jameela Jamil na
		červenom
		koberci.
+38Speváčka Kelsea
		Ballerini v kreácii Jenny
		Packham.

K tým patrila svojím výberom aj speváčka Katy Perry. Čerstvo z parížskeho móla jej štylisti zaobstarali róbu Balmain Haute Couture, šaty architekturálneho kuklového tvaru v púdrovej ružovej ozdobené strieborným lemom. Vyzerala tak trošku ako z inej galaxie, pre niekoho ako cukrová vata, čo sa patrične aj zúročilo na vtipoch na internete – na Grammy sa táto „šialenosť“ hodila, ale body elegancie či štýlu jej asi neprihrá.

Speváčka Katy Perry v kreácii Balmain Haute...
Speváčka Katy Perry v kreácii Balmain Haute Couture. Autor: Reuters, LUCY NICHOLSON

Veľké zastúpenie na červenom koberci mal ateliér Ralph & Russo Haute Couture. Medzi hviezdami, ktoré mali z neho šaty, bola už spomenutá Jennifer Lopez, ale tiež herečka Anna Kendrick alebo jej staršia kolegyňa Tracee Ellis Ross. Jedovatá zelená na nohavicovom kostýme, ktorý okolo drieku obopínal opasok v tvare kovového hada, bola nepochybne zaujímavá voľba.

Jednu z víťaziek večera, najlepšieho nováčika – speváčku Duu Lipa obliekol Atelier Versace. Išlo o stávku na ľúbivu klasiku a veľmi sošnú ženskú siluetu so zvýraznením drieku a bokov aj príťažlivých odhalených ramien.

Speváčka Dua Lipa si obliekla róbu Atelier...
Speváčka Dua Lipa si obliekla róbu Atelier Versace.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Reuters, LUCY NICHOLSON

Hra s architektúrou v detailoch bola tento rok pomerne spojovacím motívom grammyovskej módy. Nie všetkým dámam však táto voľba vyšla. Napríklad Heidi Klum v kreácii Stephane Rolland Haute Couture pôsobila skôr ako v kreácii z absolventskej prehliadky, speváčka Janelle Monae a jej model Jean Paul Gaultier Haute Couture pôsobil až príliš kostýmovo – možno do novej série Star Treku.

Televízna osobnosť Heidi Klum v kreácii...
Televízna osobnosť Heidi Klum v kreácii Stephane Rolland Haute Couture. Autor: Reuters, LUCY NICHOLSON

Až prekvapivo civilný look zvolila na slávnostný večer v LA speváčka a herečka Lady Gaga, ktorá bola nominovaná aj na cenách BAFTA v Londýne. Tam letel jej kolega Bradley Cooper z filmu Zrodila sa hviezda. A Gaga sa tešila z ceny v USA. Nielen za hudbu, ale aj z pomyselnej za štýl. V striebornej kreácii Céline s detailom plisovania na prednom diagonálnom šve vyzerala moderne, sexy a príťažlivo. Bol to skutočne vydarený look.

Speváčka Miley Hemsworth Cyrus prišla v...
Speváčka Miley Hemsworth Cyrus prišla v nohavicovom kostýme Mugler. A spoločnosť jej robili rodičia Billy Ray Cyrus a Tish Cyrus. Autor: Reuters, LUCY NICHOLSON

Viac si pozrite v našej bohatej galérii vyššie. Nezabudnite si pozrieť aj módu z filmových cien BAFTA.

Princ William a jeho
		manželka
		Catherine,...
Britská herečka Lucy
		Boynton v
		kreácii...
+45Herečka Rachel Weisz
		nominovaná za výkon
		vo...

POZRITE SI VIDEO

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Lady Gaga #Katy Perry #móda #Jennifer Lopez #Heidi Klum #Grammy #Janelle Monaé
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku