Kráľovná v koži! Letizia v Madride pritiahla pozornosť, také šaty by ste nečakali

02.03.2019 12:00

Jej odevný štýl je elegantný a veľmi distingvovaný. Zvyčajne sa však drží mantinelov svojho postavenia. Aj preto španielska kráľovná Letizia vo štvrtok v Madride vyslovene prekvapila.

Španielska kráľovná Letizia na návšteve výstavy...
Španielska kráľovná Letizia na návšteve výstavy International Contemporary Art Fair ARCO v Madride. Autor: Profimedia

Na otvorenie výstavy, kde ju sprevádzal aj manžel – kráľ Felipe VI, sa 46-ročná matka dvoch dcér vybrala v netradične odvážnych šatách z umelej čiernej kože. Čierny model mierne voľného strihu prepásaný v drieku opaskom bol skutočným vybočením z cestičiek kráľovského odievania. Všimli si to okamžite módne magazíny aj fanúšikovia na internete.

Kráľovná Letizia, ktorá je vraj veľkou obdivovateľkou moderného umenia, si zvolila tieto šaty, aby ukázala, že nie je len tradičnou členkou šľachtickej triedy. Je pravdou, že v minulosti vraj bola tiež odvážnejšie a experimentálnejšia v obliekaní – zmenil to však jej titul a manželstvo so španielskym následníkom trónu a súčasným kráľom.

Španielsky kráľ Felipe a jeho manželka,...
Španielsky kráľ Felipe a jeho manželka, kráľovná Letizia počas oficiálnej návštevy peruánskeho prezidenta v Madride. Autor: Reuters, POOL

Bývalá televízna moderátorka patrí v Európe medzi najobdivovanejšie členky kráľovských rodín. Jej tvár a jednotlivé verejné vystúpenia však nie sú také monitorované ako v prípade dvojice britských vojvodkýň z Veľkej Británie, manželiek princa Williama a princa Harryho.

Aj tie sa v uplynulých dňoch zúčastnili na oficiálnych aktivitách. Kým vojvodkyňa Meghan navštívila s manželom Harrym Maroko, jej švagriná Kate zavítala s partnerom Williamom do Severného Írska. Viac nájdete v odkazoch pod článkom.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#šaty #móda #madrid #koza #prekvapenie #kráľovná Letizia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku