Mladý Slovák získal prestížnu cenu: Milujú ho milióny amerických detí!

25.03.2019 14:35

Víkendové dianie v Los Angeles patrilo hviezdam tých najmladších divákov. A div sa svete, ocenenia od nich sa dočkal aj slovenský rodák!

Youtuber a influencer David Dobrik pred...
Youtuber a influencer David Dobrik pred vyhlásením cien Kids Choice Awards 2019. Autor: Profimedia

Na sobotňajšom vyhlásení cien Kids Choice Awards 2019, pod ktorým je podpísaná televízia Nickelodeon, sa jedna z trofejí slávnostného popoludnia ušla aj Davidovi Dobrikovi (Dávid Dobrík), rodákovi z Košíc, ktorý od šiestich rokov žije s celou rodinou v USA. Jeho rodina sa presťahovala z východného Slovenska do Chicaga.

Speváčka a herečka Janelle Monae v
		kreácii...
Herec Jason
		Sudeikis na vyhlásení
		cien...
+14Youtuber a influencer
		David Dobrik
		pred...

Už v čase tínedžerského veku sa z Dobríka stala senzácia na Youtube – vloger, ktorý začal nakrúcať vtipné videá a dokázal svojou tvorbou osloviť naozaj milióny. Len pre zaujímavosť, jeho youtubeový kanál má bezmála 11,6 milióna odberateľov, čo je vlastne viac ako dvojnásobok obyvateľov Slovenska. Na Instagrame sleduje Dobríka 7,2 milióna internetových užívateľov a video jeho rozchodu s inou populárnou youtuberkou Lizou Koshy sa minulý rok zaradilo medzi najsledovanejšie nehudobné videá Youtube. Má neuveriteľných 51 miliónov pozretí.

Dobrík, ktorý už niekoľko rokov žije a pracuje v Los Angeles, si na vyhlásení cien prevzal cenu Favourite Social Star a dokonca si pre ňu prišiel osobne. Jeho meno vyhlásila herečka Kiernan Shipka a Josh Peck. Poďakoval sa rodine aj Joshovi Peckovi, inému známemu vlogerovi. Dočkal sa aj toho, čo je už tradičnou súčasťou vyhlásenia cien Kids Choice Awards – záplavy zeleného slizu, ktorú na vybraných víťazov nechávajú spustiť diváci v spolupráci s produkciou.

V zelenej zmesi skončili počas soboty napríklad aj herci Chris Pratt, Will Smith a Adam Sandler. Na slávnostnom ceremoniáli sa okrem týchto veľkých hollywoodskych hviezd objavilo aj množstvo tvárí z úspešných tínedžerských projektov či tvorby stanice Nickelodeon.

Napríklad štvorica herečiek zo seriálu Fuller House si prišla pre najlepšiu seriálovú cenu a vyjadrila nepriamu podporu svojej kolegyni Lori Loughlinovej, ktorú nedávno obžalovali pre škandál s úplatkami v rámci prijímania detí bohatých a vplyvných rodičov na prestížne americké univerzity.

Mimochodom aj samotný Dobrík sa nedávno zastal Loughlinovej dcéry Olivie Jade, ktorej sa škandál týka práve tým, že sa na školu dostala cez úplatky. Jade je slávna beauty blogerka a pre škandál prišla o niekoľko kľúčových spoluprác. „Je to dobré a bystré dievča. Myslím si, že bude v pohode,“ uviedol Dobrík pre médiá ešte pred niekoľkými dňami.

Na akcii sa objavili aj speváčky Janelle Monae a Jennifer Hudson či dídžej Khaled s rodinkou. Viac si pozrite v našej galérii.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#ceny #YouTube #triumf #Kids Choice Awards #David Dobrík #sliz
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nemôžete rozumieť všetkému, netrápte sa nad vecami, ktoré neovplyvníte.
Nevyhľadávajte spoločnosť kolegov,...

+ Zabudnite na sladené nápoje, prednosť dajte čistej vode.
Neprezrádzajte v práci viac ako je potrebné,...