MET Gala: Striptíz Lady Gaga, krikľavá Serena a elita hviezd v šatách, aké svet nevidel!

, 07.05.2019 10:05

Veľkolepá šou, opulencia, divadlo, gýč mixovaný s umením prezentácie - to všetko sa dá povedať o najväčšej módnej udalosti roka, ktorú svet pozná - akcii MET Gala v Metropolitnom múzeu v New Yorku. Konala sa v pondelok večer.

Tenistka Serena Williams v kreácii Atelier...
Tenistka Serena Williams v kreácii Atelier Versace. Autor: SITA/AP, Charles Sykes

Už tradične sa vo Veľkom jablku zišli hviezdy z rôznych oblastí sveta módy a šoubiznisu, aby spoločne otvorili ďalšiu výstavu venovanú práve umeniu odevu, dizajnu, ale aj umeniu šokovať či zaujať a zanechať šatami posolstvo.

Dakota
		Johnson v šatách
		Gucci.
Topmodelka
		Candice Swanepoel v róbe Prabal
		Gurung.
+95Ella Balinska na
		otvorení výstavy Camp:
		Notes...

Po rokoch, ktoré sa sústreďovali na tvorbu legendárnych dizajnérov či naposledy na vplyv cirkví a náboženskej estetiky v odievani, sa tentoraz pozornosť sústredila na tému Camp: Notes on fashion. Inšpiráciou pre ňu bola rovnomenná esej ešte zo 70-tych rokov, ktorá definovala novú kultúru opulentnej prezentácie a ktorú bohato podporila scéna drag queens, transvetitov či divoké roky v nočných kluboch na newyorskej scéne.

Lady Gaga skončila na červenom koberci v...
Lady Gaga skončila na červenom koberci v podprsenke a nohavičkách. Autor: SITA/AP, Charles Sykes

Aj preto sa na červenom koberci objavili kreácie, ktoré zachádzali až do kostýmovosti a z ktorých väčšina rozhodne nebola vôbec obyčajná. Speváčka Katy Perry napríklad prišla v šatách Moschino imitujúcich krištáľový luster a herečku Tracee Ellis Rossovú obliekol rovnaký ateliér do modelu s rámom z obrazu.

Neprehliadnuteľná bola Lady Gaga, ktorá prišla ako prvá a tento rok akciu aj spoluhostila. Ďalší pozvaní museli čakať takmer dvadsať minút. Gaga sa totiž na červenom koberci vyzliekala a zhadzovala zo seba jeden model za druhým. Dohromady ich tak predviedla štyri – všetky od kamaráta a dizajnéra Brandona Maxwella. Skončila v podprsenke, nohavičkách a sieťovaných pančuchách.

Zľava: Corey Gamble, Kris Jenner, Kim...
Zľava: Corey Gamble, Kris Jenner, Kim Kardashian Kanye West, Kendall Jenner, Kylie Jenner a Travis Scott pózujú spoločne.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Charles Sykes

Okrem spomenutej značky Moschino mal veľké zastúpenie na červenom koberci aj ateliér Gucci a tiež Atelier Versace. Spevák Harry Styles v čipkovanej košeli so žabó, herečky Saorsie Ronan, Salma Hayek či Dakota Johnson – všetci v kreáciách Gucci, ktoré vyzerali úchvatne. Teatrálnosť a divadelná hravosť dizajnéra Alessandra Micheleho sa prejavila naplno.

Herec Billy Porter prichádza na otvorenie...
Herec Billy Porter prichádza na otvorenie výstavy Camp: Notes on Fashion.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Evan Agostini

V prípade Atelier Versace išlo najmä o výtvory v duchu sexy showgirls. Dokonale ich zastúpila speváčka a herečka Jennifer Lopez, herečka Lupita Nyong'o, ale tiež klan Kardashianovcov-Jennerovcov. Výnimočná bola najmä topmodelka Kendall Jenner v oranžovej kreácii s perím a strapcami. Jej staršiu sestru Kim Kardashianovú, ktorá vyzerala akoby práve vystúpila z vody ako morská panna, obliekol salón Mugler. Šaty zdobili malé perly visiace na retiazkach, ktoré evokovali kvapky vody.

Modelka  Cara Delevingne počas Met Gala odetá v...
Modelka Cara Delevingne počas Met Gala odetá v značke Dior Haute Couture. Autor: Reuters, ANDREW KELLY

Na červenom koberci sa stretli aj dve najpopulárnejšie raperky súčasnosti. A trošku to vyzeralo akoby bojovali o to, ktorá bude pôsobiť veľkolepejšie. Nicki Minajovú obliekol do róby s niekoľkometrovou vlečkou dizajnér Prabal Gurung. Jej kolegyňa Cardi B vyzerala však omnoho dramatickejšie a jej okrúhla vlečka na bordových šatách lemovaná kožušinou od Thoma Browna trošku pripomínala žltú kreáciu speváčky Rihanny spred pár rokov.

Speváčka Jennifer Lopez (vľavo) v kreácii...
Speváčka Jennifer Lopez (vľavo) v kreácii Atelier Versace a dizajnérka Donatella Versace. Autor: SITA/AP, Charles Sykes

Keďže výstava Camp: Notes on Fashion priamo vychádza z kultúry scény nočných klubov a takzvaných bálov v New Yorku, ktoré výrazne ovplyvnili drag queens či scéna travesty a gay, nemohli chýbať ani hviezdy seriálu Pose. Dominique Jackson, MJ Rodriguez, Indya Moore, ale aj režisér Ryan Murphy reprezentovali tento televízny projekt, ale tiež spomenutú estetiku – prvé tri menované aj komunitu transgender, keďže všetky sa narodili ako muži.

Celine Dion si obliekla kostým z domu Oscar de...
Celine Dion si obliekla kostým z domu Oscar de la Renta. Autor: Reuters, MARIO ANZUONI

Najveľkolepejší príchod však ponúkol ich kolega Billy Porter. V zlatom odeve The Blonds na nosidlách, ktoré pred schody Metropolitného múzea prinieslo šesť polonahých mužov, vyzeral ako bájny egyptský fénix a dokonca pri pózovaní roztiahol krídla a túto ilúziu dokonalo naplnil.

Tenistka Maria Šarapovová prišla v kreácii...
Tenistka Maria Šarapovová prišla v kreácii Givenchy Haute Couture. Autor: SITA/AP, Charles Sykes

Na akciu sa, samozrejme, vybralo aj množstvo topmodeliek, prišla Candice Swanepoel v róbe Prabal Gurung či Rosie Huntington Whiteley v šatách Oscar de la Renta. Nechýbali ani zástupcovia športového sveta, medzi ktorými vynikala najmä ruská tenistka Maria Šarapovová v kreácii Givenchy Haute Couture. Jej kolegyňa Serena Williams bola neprehliadnuteľná v krikľavej kreácii Atelier Versace. Obutá do tenisiek.

Očarujúca bola aj Gisele Bundchen v róbe Dior Haute Couture. Z rovnakej dielne, o niečo odvážnejšia v úprave bola aj jej kolegyňa Cara Delevingne či herečka Priyanka Chopra s manželom.

Herečka Priyanka Chopra v kreácii Dior Haute...
Herečka Priyanka Chopra v kreácii Dior Haute Couture, po jej boku manžel Nick Jonas. Autor: SITA/AP, Evan Agostini

Večer bol plný prekvapení a rozhodne išlo o jeden z najzaujímavejších aj najdivokejších červených kobercov, aké ste kedy videli. Určite preto neprehliadnite našu veľkú galériu. Stojí za to preklikať sa ňou…

Dakota
		Johnson v šatách
		Gucci.
Topmodelka
		Candice Swanepoel v róbe Prabal
		Gurung.
+95Ella Balinska na
		otvorení výstavy Camp:
		Notes...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#krása #akcia #Kim Kardashian #Gucci #veľkolepé #Atelier Versace #Kendall Jenner #Serena Williams #MET Gala #opulencia #Billy Porter
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku