Kráľovné módy! Krásna Kate, sofistikovaná Letizia - ktorá zažiarila viac?

17.06.2019 20:19

Tak tomu sa hovorí zostava. Na bohoslužbe, ktorá sa konala v rámci stáročnej tradície na Windsorskom hrade, sa zišli predstaviteľky šľachtických a kráľovských rodov z niekoľkých kútov Európy. Boli za kráľovné módy?

Zľava: Vojvodkyňa Sophie z Wessexu, španielska...
Zľava: Vojvodkyňa Sophie z Wessexu, španielska kráľovná Letizia, vojvodkyňa Camilla z Cornwallu, holandská kráľovná Maxima a vojvodkyňa Kate z Cambridge po bohoslužbe v kaplnke na windsorskom hrade. Autor: SITA/AP, Steve Parsons

S týmto označením prišiel síce portál Daily Mail, ale pravdou je, že pohľad na elitu dám, ktoré sú členkami slávnych kráľovských rodín, bol rozhodne príjemný aj vkusný. Už tradične zaujala najmä vojvodkyňa Kate, ktorej módne voľby britské (a nielen tie) médiá zvyčajne ospevujú. Obliekla si biely kabát z dielne Catherine Walkerovej, ktorý zdobil oblý jemný golierik s volánikom. Nechýbal ani klobúčik v podobe fascinátora.

Holandská kráľovná Maxima (v strede)
		a...
Vojvodkyňa
		Catherine z Cambridge už
		tradične...
+9Holandská kráľovná
		Maxima (vľavo) a
		Catherine,...

Matka troch detí a manželka princa Williama však mala tentoraz veľkú konkurenciu v španielskej kráľovnej Letizii, s ktorou ju aj často porovnávajú. Manželka kráľa Felipeho VI dorazila vo vzorovaných šatách Cherubina a bola stelesnením sofistikovanej elegancie. Prekvapením v jej prípade bol tylový závoj z klobúčika s perím. Na dennú príležitosť sa mohlo zdať, že takáto výbava je prehnaná. Bývalá televízna moderátorka však rozhodne patrila medzi najlepšie oblečené dámy akcie.

Španielska kráľovná Letizia v šatách Cherubina...
Španielska kráľovná Letizia v šatách Cherubina (vľavo) a Camilla, vojvodkyňa z Cornwallu. Autor: SITA/AP, Steve Parsons

Zahanbiť sa však nedala ani kráľovná Maxima z Holandska, ktorá by v mnohom (typovo) mohla pripomínať aj novú slovenskú prezidentku Zuzanu Čaputovú. Argentínska rodáčka, ktorá je manželkou kráľa Willema Alexandra, stavila na pudrové šaty s rukávmi aranžovanými do podoby naznačeného pláštika. Postavu jej opticky predeľoval výrazný hrubý opasok, ani na jej hlave nechýbal klobúk.

Holandská kráľovná Maxima (vľavo) a Catherine,...
Holandská kráľovná Maxima (vľavo) a Catherine, vojvodkyňa z Cambridge odchádzali z bohoslužby v dobrej nálade.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Reuters, POOL

Samozrejme, celá akcia by sa nezaobišla bez panovníčky – kráľovnej Alžbety II., ktorú tentoraz čakali chvíle v ceremoniálnom oblečení. Dlhý zamatový plášť jej pomáhali niesť uniformovaní chlapci, najatí špeciálne na túto príležitosť.

Slávnostnú bohoslužbu v rámci udelenia výnimočného vyznamenania si nenechala ujsť ani vojvodkyňa Camilla z Cornwallu či komtesa Sophie z Wessexu. Viac nájdete v našej galérii.

VIDEO: Boris Hanečka hovorí o kreácii pre Zuzanu Čaputovú

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vojvodkyňa Kate #krása #pôvab #kráľovná Letizia #kráľovná Maxima #bohoslužba
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dnes sa zobudíte do pekného rána, pohyb a svieži vzduch pomôžu.
Pracovné nasadenie vám zabezpečí úspech a...

+ Zdravie a výbornú kondíciu využijete tým, že pôjdete darovať krv.
Budete podávať lepšie výkony a potom sa...