Čvančarová v červenej, dojaté hviezdy aj zhrozenie! Pomaľované vtáča ovládlo Benátky

, 04.09.2019 11:29

Veľkej festivalovej premiéry sa v utorok dočkal film Pomaľované vtáča, ktorý vznikol v česko-slovensko-ukrajinskej koprodukcii. Prvé ohlasy svetových médií hovoria o nezmazateľnej stope a zmiešaných reakciách.

Režisér Vaclav Marhoul a herec Petr Kotlár...
Režisér Vaclav Marhoul a herec Petr Kotlár spoločne na premiére filmu Pomaľované vtáča v Benátkach. Autor: SITA/AP, Arthur Mola

Na festivalovom červenom koberci sa pozornosť zahraničných fotografov sústredila najmä na medzinárodné hviezdy ako Stellan Skarsgard či Barry Pepper a Julian Sands, do Benátok však zavítali aj českí herci ako Jitka Čvančarová, Petr Vaněk, slovenská herečka Júlia Valentová alebo predstaviteľ hlavnej detskej úlohy Petr Kotlár.

Herci
		zľava Udo Kier, Aleksei
		Kravčenko,...
Herec Petr
		Kotlár skáče pred fotografmi.
+6Delegácia filmu
		Pomaľované vtáča na
		slávnostnej...

V zostave nepochybne zaujala aj predstaviteľka jednej zo ženských úloh – Čvančarová. Príťažlivá česká hviezda stavila na výrazný červený model, ktorý doplnila rozviatymi kaderami a výrazným líčením s červeným rúžom. Na svojom profile na Instagrame zverejnila aj niekoľko momentov v rámci festivalového dňa – spoločne s ďalšími absolvovala plavbu loďou v benátskych kanáloch aj potlesk pri pózovaní na červenom koberci.

Herečka Jitka Čvančarová na filmovom festivale...
Herečka Jitka Čvančarová na filmovom festivale v Benátkach. Autor: Profimedia

Potlesku sa však dočkal aj samotný film. A údajne poriadne dlhého. „Pravdupovediac som nečakal, že sa bude tlieskať po celý čas záverečných titulkov pomaly desať minút,“ povedal Marhoul. Dojaté z prijatia filmu boli aj zahraničné hviezdy filmu – už spomenutí herci ako Julian Sands či Udo Kier. „Ja som ich mal za chrbtom, pretože som sa musel ísť dopredu klaňať, ale potom mi na nich nabonzovali, že všetci plakali,“ vyhlásil Marhoul.

Film natočený podľa rovnomenného románu Jerzyho Kosińského už zhodnotili aj kritici. Zhodujú sa, že nikoho nenechá chladným, ale mnohí mu vyčítajú prílišnú zobrazovanú krutosť alebo niektoré príbehové klišé. Naopak veľkých chvál sa dočkala kamera. Stál za ňou kameraman Vladimír Smutný, ktorý snímku nakrútil na 35-milimetrový film.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Václav Marhoul #premiéra #Pomaľované vtáča #Petr Kotlár #kritika #Jitka Čvančarová #film #festival #Benátky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Potrebujete si odpočinúť od jedla, urobíte si očistný deň len s čistou vodou.
Podnikanie vo dvojici môže...

+ Doprajete si zdravú, desiatovú polievku, čím zmiernite žalúdočné ťažkosti.
Pracovnú cestu starostlivo...