Najprv Smatanová, po nej diva Netrebko! Hanečkove šaty si obliekla v Prahe

08.11.2019 09:58

Kolekcia slovenského dizajnéra Borisa Hanečku, ktorú odprezentoval začiatkom októbra v Bratislave na akcii Fashion LIVE!, má už aj medzinárodný úspech. Postarala sa oň operná diva Anna Netrebko.

Operná diva Anna Netrebko v šatách od Borisa...
Operná diva Anna Netrebko v šatách od Borisa Hanečku na pražskom koncerte v Obecnom dome. Autor: archív Borisa Hanečku

Vo štvrtok večer sa v Prahe slávna ruská sopranistka objavila na pódiu v šatách z jeho novej kolekcie – zhodou okolností v modeli, ktorý na bratislavskej šou prezentovala speváčka Zuzana Smatanová. Model s flitrovou výšivkou, ktorá pripomína akoby obrazy starých mám či tak trošku renesančné maľby si vzala na seba v rámci úvodných čísel pražského koncertu, na ktorom účinkovala aj s manželom Yusifom Eyvazovom.

Operná
		diva Anna Netrebko a jej manžel
		Yusif...
Operná
		diva Anna Netrebko v šatách od
		Borisa...
+3Operná diva Anna
		Netrebko v šatách od
		Borisa...

Čo však možno Netrebko netušila, bol fakt, že sa osobne na koncerte objaví aj samotný Hanečka, ktorý momentálne v Prahe chystá kostýmy pre operu Turandot. „Bol to úžasný pocit. Keď vyšla na pódium v mojich šatách, vidieť to na vlastné oči – to bolo akoby mi niekto urobil druhé narodeniny,“ uviedol pre Pravdu slovenský návrhár. Speváčka mu vraj priamo z pódia venovala aj krátke gesto a úsmev, keď si uvedomila, že sa na ňu díva autor jej večernej kreácie.

Operná diva Anna Netrebko v šatách od Borisa...
Operná diva Anna Netrebko v šatách od Borisa Hanečku na koncerte v Prahe s manželom Yusifom Eyvazovom (foto vľavo). Po koncerte s dizajnérom Borisom Hanečkom. Autor: archív Borisa Hanečku

Hanečka pritom s Netrebko spolupracuje už dlhší čas. S opernou divou ho už pred časom zoznámil iný šikovný Slovák – Roland Tóth, ktorý sa vo svete špičkovej opery pohybuje roky a Netrebkovej robí aj manažéra. Odvtedy sa ruská diva pravidelne oblieka do kúskov zo slovenskej tvorivej dielne.

Speváčka Zuzana Smatanová ako modelka v kreácii...
Speváčka Zuzana Smatanová ako modelka v kreácii od Borisa Hanečku na akcii Fashion LIVE! 2019. Autor: SITA/AP, Martin Tomečko

„Nechodí za mnou do ateliéru, ja cestujem za ňou do Viedne. Pravidelne chce vidieť nové kúsky, niekedy len pre inšpiráciu, ale môžem povedať, že už je z nej moja verná klientka,“ komentoval Hanečka, ktorý oblieka aj slovenskú prezidentku Zuzanu Čaputovú.

Módna
		prehliadka Borisa Hanečku, v ktorej
		sa...
Módna
		prehliadka Borisa Hanečku, v ktorej
		sa...
+32Modelky v kreácii na
		prehliadke
		dizajnéra...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#šaty #Praha #koncert #Fashion Live! #Boris Hanečka #Anna Netrebko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku