Vojvodkyne spomínali na vojakov! Obe krásne, obe v čiernom... a metre od seba!

10.11.2019 18:56

Takmer celá kráľovská rodina sa zúčastnila na sobotňajšej spomienke počas osláv Remembrance Day - dňa, ktorým si Británia pripomína koniec 1. svetovej vojny. Ale asi uhádnete, kto pútal najviac pozornosti.

Princ Harry a jeho manželka Meghan, vojvodkyňa...
Princ Harry a jeho manželka Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu prichádzajú do priestorov Royal Albert Hall v Londýne. Autor: SITA/AP, Chris Jackson

Celkom logicky sa sústredila na dve najznámejšie tváre britskej monarchie po kráľovnej Alžbete II. – reč je o nevestách jej vnukov – princov Williama a Harryho, teda vojvodkyniach Kate a Meghan. Olej do ohňa už niekoľko mesiacov prilievajú klebety o tom, že to medzi dvoma švagrinami škrípe a nemajú sa veľmi v láske. Aj preto si médiá posvietili na ich správania počas sobotňajšieho koncertu v Royal Albert Hall či počas nedeľňajšej bohoslužby.

Britská kráľovná
		Alžbeta II. prichádza
		na...
Princ William a jeho
		manželka, vojvodkyňa
		Kate...
+7Princ Harry a jeho
		manželka Meghan,
		vojvodkyňa...

Obe v sobotu dorazili do priestorov slávneho kultúrneho svätostánku oblečené do čiernej farby, s brošňou, ktorá uctieva životy padlých vojakov, ale tiež s úsmevom na perách. Kate sa živo a príjemne otáčala smerom k organizátorom večera aj k objektívom. Podobné momentky vznikli aj počas príchodu pôvabnej Meghan.

Kým jedna zvolila jednoduché tuboé šaty tesne pod kolená, druhá si zvolila model s nadýchanou sukňou v estetike 50-tych rokov minulého storočia. Skvelo vyzerali obe.

Vojvodkyňa Kate z Cambridge prichádza do Royal...
Vojvodkyňa Kate z Cambridge prichádza do Royal Albert Hall v Kensingtone pri príležitosti spomienky Rememberance Day, ktorým sa vo Veľkej Británii pripomína koniec 1. svetovej vojny. Autor: SITA/AP, Chris Jackson

V samotnej lóži, kde, samozrejme, čestné miesto v strede zaujala samotná kráľovná Alžbeta II., sa však márne čakalo na to, ako sa k sebe švagriné budú správať pred objektívmi. Boli totiž od seba vzdialené niekoľko metrov. Hľadať za tým bulvárnu senzáciu však netreba – zasadací poriadok prísne zodpovedá aj postaveniu v rámci monarchie. A kým princ William s jeho manželkou Kate sú po Williamovom otcovi Charlesovi hneď ďalší v poradí nástupníckej línie na trón, jeho bratovi Harrymu pripadá až piate miesto v poradí. Prednosť totiž majú aj Williamovi dvaja, dnes ešte malí synovia.

Počas nedeľňajšej bohoslužby platilo rovnaké – vojvodkyňa Kate sa postavila rovno po boku kráľovnej a tiež svojej svokry, vojvodkyne Camilly. Americko-kanadská herečka Meghan Markle, ktorá nosí už titul vojvodkyne zo Sussexu, skončila na inom balkóne spoločne s komtesou Sophie z Wessexu.

Vojvodkyňa Meghan zo Sussexu (dolu vpravo) a...
Vojvodkyňa Meghan zo Sussexu (dolu vpravo) a vojvodkyňa Kate (hore vpravo) - obe na separátnych balkónoch počas bohoslužby.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP

Napriek tomu, že Meghan sa nedávno v rozhovore vyznala z toho, že prežíva ťažšie obdobie pre výmysly bulvárnej tlače a neustály tlak z jej strany, jedno treba dodať tiež. Napriek dvom víkendovým dňom, kedy mali možnosť vojvodkyne sa objaviť aj bok po boku a pred médiámi prehodiť pár slov, sa tak nestalo. Niet sa teda čo čudovať, že verejnosť aj médiá, nielen tie bulvárne, si v tomto smere kladú otázky…

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#vojvodkyňa Meghan #vojvodkyňa Kate #pripomienka #oslavy #kráľovná Alžbeta II.
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Aj vaše telo si zaslúži dostatok času na uzdravenie, doprajte mu to.
Pozor na nákladné investície, dobre...

+ Pokúste sa vyhnúť sa stresu v práci aj doma, neprospieva to vášmu zdraviu.
Nerobte unáhlené rozhodnutia vo...