Veď to je snáď chodiaca reklama? Monacká šľachta od hlavy po päty v Diorovi!

23.11.2019 13:30

Na nedávnych oslavách Národného dňa Monaka nechýbali okrem kniežaťa Alberta, jeho manželky Charlene a ich ratolestí ani ďalší členovia slávnej šľachtickej rodiny. Tentoraz však nastala zaujímavá situácia.

Zľava: Beatrice Borromeo, jej manžel Pierre...
Zľava: Beatrice Borromeo, jej manžel Pierre Casiraghi a jeho sestra, princezná Alexandra Hanoverská. Dámy v kúskoch značky Christian Dior. Autor: SITA/AP, Daniel Cole

Bohatí členovia rodiny sú známi tým, že sa obliekajú do superluxusných kúskov. Doposiaľ sa u nich striedali kúsky z ateliérov ako Chanel, Armani, Valentino či Gucci alebo Saint Laurent. Sem tam sa objavila aj francúzska značka Christian Dior. Niektoré z nich dodávali šľachtičom kreácie z kolekcie haute couture. Hovorí sa, že si ich princezná Caroline či jej dcéra Charlotte Casiraghi poctivo platili.

Princ Jacques a
		princezná Gabriella počas
		osláv...

Pierre Casiraghi a jeho manželka
Beatrice...
+5Kňažná Chalene a
		princ Albert  počas
		osláv...

Tentoraz to však chvíľou vyzeralo akoby sa z členov monackej šľachty stala chodiaca reklama práve pre značku Christian Dior. Na stretnutí s verejnosťou a fotografmi sa totiž objavila doslova „miniarmáda“ princezien a princov v kúskoch so známym logom CD.

Reč je o Beatrice Borromeo, manželke Pierra Casiraghiho, syna princeznej Caroline, ktorá stavila na vlnený kabát s károvaným zeleno-čiernym vzorom a vlnené šaty. Pridala k nim baretku s jemným tylovým závojom a semišové lodičky.

Zľava: Beatrice Borromeo, jej manžel Pierre...
Zľava: Beatrice Borromeo, jej manžel Pierre Casiraghi a jeho sestra, princezná Alexandra Hanoverská. Dámy v kúskoch značky Christian Dior. Autor: SITA/AP, Daniel Cole

Princezná Alexandra Hanoverská, najmladšia dcéra princeznej Caroline volila kašmírové čierne šaty s dlhými rukávami, kabát s tónoch ťavej srsti bez rukávov a tiež slávnu kabelku „saddle bag“ z dielne Dior. Do tretice sa vo farbách tejto značky ukázala aj Tatiana Santo Domingo, manželka Andreu Casiraghiho. Tá stavila na biely kašmírový kabát s hodvábnou blúzkou, vlnenou sukňou a brokátovými lodičkami. Nevesty oboch synov spomenutej princeznej Caroline sa potom objavili vo večerných modeloch Dior aj na večernej časti oficiálnych aktivít.

Ktohovie, či všetky dámy tak oslovila estetika parížskeho módneho ateliéru, ktorého história siaha do obdobia po druhej svetovej vojne a viaže sa k slávnemu zakladateľovi Christianovi Diorovi. V jeho šľapajach dnes pracuje ženská dizajnérka Maria Grazia Chiuri a zdá sa, že svojimi počinmi sa jej darí viac a viac zlepšovať pozíciu značky na trhu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#princezná #oslava #Monako #móda #krása #Christian Dior
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku